ua en ru

"Цього дуже хотіли би у Кремлі": Оксана Забужко розвіяла міфи про конфлікт Польщі та України

"Цього дуже хотіли би у Кремлі": Оксана Забужко розвіяла міфи про конфлікт Польщі та України Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

Заяви деяких польських політиків зовсім не слід розуміти як думку заяви більшості громадян Польщі

Українська письменниця Оксана Забужко, яка відома своєю патріотичністю, розповіла, що конфлікт між Польщею і Україною - це не більше, ніж міф. Про це повідомляє кореспондент Styler, який побував на зустрічі зі знаменитої українкою.

"Всі ці розмови про те, чи нам загрожує війна ще й на західному фронті – думаю, цього найперше дуже хотіли б у Кремлі. Але поляки зовсім не збираються із нами воювати! Швидше навпаки – ось ця дурна поведінка ПІСу (польська політична партія “Право і Справедливість, яку деякі аналітики вважають антиукраїнською - ред.), який встиг посваритись не лише з українцями, а й литовцями і німцями - явно не думка всієї Польщі. І зовсім не слід думати, що ці всі заяви так прямо подобаються польському виборцю, що він прямо зараз готовий вхопити шаблю із патріотичними піснями 18 року йти і рубати українців! Це не так”, - сказала Забужко

Письменниця сказала, що в Польщі Росія вжила так звану "технологію Березовського".

"Польща є однією з численних країн, до яких Росія застосувала технологію Березовського “зачем покупать завод, если можно купить его директора”. Ви виграєте вибори, і ніби вся країна у вас у кишені. Це чисто російське уявлення про те, як працюють політичні системи на заході. Насправді, як виявилося, вони працюють не зовсім так. І, на щастя, Польща є однією з не численних, де ця технологія, на жаль, спрацювала", - підсумувала Забужко.

Читайте також повний матеріал про зустріч з письменницею.