ua en ru

Ганапольський про Донбасі: "Сильна країна може дозволити собі прощення"

Ганапольський про Донбасі: "Сильна країна може дозволити собі прощення" Фото: Матвій Ганапольський (echo.msk.ru)

"На місці цих, хто так і не навчиться любити реальну країну натомість нафантазованої, потім з'являться інші, молоді, які будуть будувати країну разом – без палиці, люстрації і підганяння", - вважає журналіст

Радіоведучий Матвій Ганапольський вважає, що українцям варто "навчитися не помічати, прощати і пропонувати далі йти разом" з жителями окупованих міст Донбасу.

“Начебто, первинний питання, а як його повернути – мирно, військовим шляхом або Донбас звільнять марсіани, наприклад. Однак це не найголовніше, як не дивно. Головне – а що робити з народом Донбасу, який говорить по-російськи, дивиться Кисельова-Соловйова і, по суті, виявився населенням-коллаборантом? Що з цим народом робити, коли над Донбасом підніметься український прапор? Як сприймати тих, хто не втік і залишився жити при українській владі?" - написав Ганапольський у колонці на "Радіо Свобода".

“Перший варіант – як ворогів і зрадників, бо вони, в масі своїй, легко погодилися передати Росії не тільки себе, але і свою територію. Вони не влаштували "визвольний майдан", били полонених українських вояків, в загальному, чинили дії, які сміливо можна називати злочинними. Але є й інша сторона. Візьмемо Велику Жовтневу революцію – хіба її вся країна здійснювала, весь народ? Та ні – зібралася купка придурків і нахилили країну на вісімдесят років. Ось цей парадокс – жалюгідне меншість може крутити більшістю, помахуючи випадковим пістолетом, – давно описаний в політології. Також діє в народних мізках знаменита теза з "Весілля у Малинівці": "Вчора червоні грабували, сьогодні білі грабують". Це, звичне, ніхто не відміняв", - вважає жуоналист.

“Звичайно, перша думка – про помсту, про розгляд донбаських пенсіонерів під лупою люстрації. Влаштувати масові допити за типом "А де ви були в 1917 році?". Непогано було б активувати звичну для радянської людини практику доносу – закликати написати в "органи" писульки, що мають антиукраїнський елемент. Ось, приміром, шкандибає в магазин старенький дідусь з костуром, в чому тільки душа тримається. На носі крапля висить, вицвілі оченята дивляться в бік кладовища. Але саме в той момент, коли дідусь бере у продавця звичну гречку – втіху пенсіонера, підлітає "воронок" і дідка беруть попід руки, вірніше, під білі милиці. Бо дідусь наш був навідником в "ДНР", вранці молиться на портрет Путіна і, як повідомлено в анонімці, двічі плюнув у бік повного зібрання творів великого Тараса", - фантазує Ганапольський.

“Є другий варіант. Він вкрай цинічною, оскільки ґрунтується на факті, що на сході країни сконцентрована велика частина населення, що Україну не тільки не любить, але і ніколи не полюбить. Вони до смерті будуть любити тих, хто відняв Крим, хто провів фальшивий і незаконний псевдореферендум. Вони будуть любити Соловйова-Кисельова і чекати, коли Україна загнеться, щоб прийшов "спаситель Путін" і забрав їх у Росію, яка, як відомо, являє собою країну молока і меду, високої пенсії і животворящого медичного обслуговування. Так от, на цей цинізм з боку дідусів-бабусь потрібно відповісти просто і цинічно – наплювати на ці їх путинообразные мрії. Не дорікати, не влаштовувати чисток, а просто наплювати. І якось непомітно, зовсім скоро милі донбаські пенсіонери звикнуть до годівлі з новою руки. А якщо дозу корми (пенсії) підвищити, то може, плювати і здригатися при слові "Україна" будуть менше. Жорстко? Так! Жорстоко? Дуже жорстоко! Це правда? На жаль, так!" - заявив Ганапольський.

“Потрібно, як американцям, навчитися не помічати, прощати і пропонувати далі йти разом. Хтось піде щиро, хтось за пенсією, хтось просто тому, що іншого шляху немає. Але на місці цих, хто так і не навчиться любити реальну країну натомість нафантазованої, потім з'являться інші, молоді, які будуть будувати країну разом – без палиці, люстрації і підганяння. Мабуть, сильна країна може дозволити собі прощення, поблажливість, може запропонувати почати з нуля. Звичайно, якщо це сильна і поважаюча себе країна", - резюмував журналіст.

До речі, Жадан передасть свою премію дітям Донбасу.