ua en ru

Гурт "Піккардійська Терція" записав проникливу пісню на слова Шевченка

Гурт "Піккардійська Терція" записав проникливу пісню на слова Шевченка "Піккардійська Терція" (фото: прес-служба групи)

На музику вірш Кобзаря поклав відомий український ведучий і шоумен Ігор Пелих

Відома українська група "Піккардійська Терція" записала проникливу пісню на слова Тараса Шевченка.

Історія появи пісні "Ой по горі роман цвіте" на слова Кобзаря і музику Ігоря Пелиха у репертуарі вокальної формації тривала майже 20 років.

Уперше акапельний колектив почув її в 1994-му - на фестивалі "Доля" в Чернівцях у виконанні гурту "Нічлава Блюз". Самі ж піккардійці почали виконувати "Ой по горі роман цвіте" на сцені у 2013-му (Ігор Пелих трагічно загинув в ДТП в 2009 році. - ред.).

Аранжування пісні зробив один з вокалістів ПТ Андрій Капраль.

"Мелодія, яку створив Ігор Пелих, написана в стилі Шевченка. Композитор дуже глибоко та вдало відчув слово Шевченка: одразу перед очима виникає ота Шевченкова хата, Центральна Україна… Відомо, що сам Шевченко любив співати, мав гарний голос, тож я, коли писав аранжування, уявляв, як би «Ой по горі роман цвіте» міг заспівати сам Кобзар. Намагався наблизитися до фолько-класичного бачення, до стилю Леонтовича, звісно, осучаснивши звучання, додавши нових акордів", - зазначив він.

Відео з YouTube/Піккардійська Терція

Додамо, що в березні 2008 року вокальна формація "Піккардійська Терція" удостоїлася престижної культурно-мистецької нагороди - Національної премії України ім. Т. Шевченка.

Раніше Styler зібрав для вас найяскравіші треки, альбоми і кліпи лютого від українських виконавців.