ru ua

"Хочу створити музику, яка залишиться в людях": Джамала святкує 35-річчя

"Хочу створити музику, яка залишиться в людях": Джамала святкує 35-річчя Джамала відзначає 35-річчя (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

У свій час Джамала хотіла присвятити себе опері, але серце тягнуло до джазу

Джамала відзначає своє 35-річчя сьогодні, 27 серпня. Сусана Джамаладінова народилася 1983 року в місті Ош, в Киргизії. Проте у 1989 році її сім'я переїхала в Крим, в невелике село під Алуштою, де Сусана провела своє дитинство.

Майбутня "зірка" неодноразово наголошувала, що з самого дитинства музика займала вагому роль у її житті. Дівчинка виступала на різних конкурсах і навіть писала собі пісні. Так, у 9-річному віці Сусана вже записала свій перший пльбом, в який увійшли 12 дитячих пісень, а також народний кримськотатарський репертуар.

Національну Музичну Академію ім. П. І. Чайковського в Києві по класу оперного вокалу Джамала закінчила з відзнакою. Дівчина навіть мріяла стати солісткою всесвітньо відомої опери "Ла Скала". І все ж захопленням джазом та східною музикою інакше визначило її кар'єру.

Сьогодні Джамала відома у всьому світі як переможниця Євробачення 2016. Ми любимо її за потужний вокал, відкриту громадянську позицію і сильний характер.

Також цікаво: "Завершилися зйомки": Джамала обрадувала підготовкою нового кліпу на пісню "Крила" (фото)

День народження Джамали

День народження Джамали (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

В честь ювілею Джамали STYLER вирішив згадати нашу попередню бесіду з відомою українською виконавицею крымскотатаро-вірменського походження. Ділимося найбільш цікавими цитатами Джамали.

  • Якщо у людини є потенціал, то вона не може розслаблятися. Вона має йти вперед і тільки вперед. Якщо ти будеш постійно себе жаліти і схвалювати на кожному кроці, то стовідсотково отримаєш "зіркову хворобу", а це шлях назад.
  • Це моя патріотична позиція: якщо нас не бачать, треба зробити все, щоб побачили. Будьте кращими!
  • Треба бути вдячними всім українцям, які представляють нашу країну на міжнародній арені! І не важливо, чи це учасники Євробачення або наші спортсмени на Олімпійських іграх, не важливо, які місця вони займають. Мені хочеться більше бачити цих людей, хочу, щоб їх іменами наша країна пишалася. Постійно їх згадувала й не соромилися показувати. Тому що ці люди – приклад, насамперед, для дітей. Підростаючому поколінню українців важливо бачити, що вони живуть в крутий країні з крутими людьми: чемпіонами, видатними співаками та артистами і т. д. Це заохочує і мотивує!
  • Ми забуваємо, що нове покоління росте дуже швидко, і йому зараз нема чим пишатися, вони не знають своїх героїв. В Україні вже п'ятий рік триває війна. Але ми повинні зробити так, щоб майбутні покоління могли згадати про щось ще, а не тільки про війну. Наші хлопці для того і стоять на передовій, щоб країна вставала на ноги.
  • На жаль, в плані популяризації своїх героїв Україна суттєво відстає. Наприклад, дуже мало фільмів про видатних українців. Я знаю, що Держкіно потроху виділяє кошти на хороші проекти, але цього мало. Повинно бути як у Голлівуді, розумієте? Масштабно! Ось я, наприклад, дуже чекаю крутий фільм про життя Тараса Шевченка. Я дійсно хочу такий фільм, тому що обожнюю біографічні стрічки – це мій улюблений жанр. Однак цього Україні зараз дуже не вистачає.
  • Я відчуваю, що повинна говорити тільки правду. Можливо, я ніколи не добирала слів, а моїм рідним за це дістається. Але якщо я буду транслювати якусь нейтральну позицію або буду відмовчуватися, то нічого доброго з цього не вийде. Я зраджу собі!
  • Я хочу створити таку музику, яка буде передаватися з покоління в покоління. Музику, яка залишиться в людях, яку люди пронесуть через своє життя. І неважливо, чи отримає вона чи ні якісь престижні нагороди, займе високі рядки в чартах чи ні.
  • Не хочу бути порожньою. Не хочу робити кар'єру на якомусь одному треці, коли ось – ти з ним на радіо, півроку важкої ротації, всі тебе люблять. А потім хоп – і тебе немає. Є такі артисти, ми знаємо про них. Але я ніколи не хотіла йти цим шляхом.
  • Я не боюся змін, навпаки хочу сказати своїм слухачам, що більше ніколи не буде другої "1944". Вона одна, окрема і дуже щира, тому вона і така крута. Якщо спробувати написати щось схоже, це вже буде фейк.

Відзначимо, що раніше Джамала презентувала свій новий трек "Nevermind". До речі, пісня була записана спільно із засновником незалежного лейблу Rookodill'a Іваном Клименко.

До цього, до речі, український відеоблогер високо оцінив виступ Джамали. Слід підкреслити, що блогер розділяє у пісні голоси виконавців від аранжування.

Джамала: цікаві факти, біографія (відео: STYLER)