ua en ru

"Рагулі, жлоби, недолугі": відома актриса розповіла про "диверсії" проти української мови

"Рагулі, жлоби, недолугі": відома актриса розповіла про "диверсії" проти української мови Фото: Ірма Вітовська (РБК-Україна)

За її словами, на телебаченні свідомо дискредитують образ україномовних людей

Відома українська актриса Ірма Вітовська розповіла про своє ставлення до російської мови в українському медіапросторі. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

За словами Вітовської, її телевізійні роботи закінчились після Іловайська і з тих пір вона жодного разу не була присутня у російськомовному ігровому форматі ТБ.

Актриса зазначила, що останнім часом спостерігає чи то свідому диверсію, чи то стереотипне мислення про україномовного українця, як недолугого і примітивного, жлобкуватого та маргінала.

"Рагулі, жлоби, недолугі": відома актриса розповіла про "диверсії" проти української мови

Скріншот поста (facebook.com/irmcya)

"Якщо перша версія (а я все ж схиляюсь до першої версії), то це свідоме продовження нав'язування стереотипу малоросійства, вторинності всього українського та активної пропаганди російськомовності. Особливо серед молоді", - вважає Ірма.

Її обурило те, що в медіапросторі україномовний українець не може бути представником міста (тільки села або районного містечка), не може бути інтелектуалом, інтелігентом, а тільки "рагулем, жлобом, недолугим та тупим".

"Якщо ж все таки друга причина, то що роблять люди, які формують телеринок? Можливо, що вони не бачать або не знають про існування достатньо великої кількості людей, що затвердили і затверджують українську культуру у світі! Бо український сучасний контент і далі ними непомітний", - продовжила Вітовська.

Актриса дивується, як можна виробляти серіал і заклеювати українські номери на авто, уникати назв українською в кадрі і стверджувати, що це український проект.

"Чим це відрізняється від артистів, що їздять на заробітки до Росії? Та сама мотивація. А сьогодні знову втрати на фронті. Народи не зникають, їм перше забирають мову", - зазначила Ірма.

Вона підкреслила, що українська мова потребує підтримки і справедливого повернення в усі сфери діяльності держави.

"Рагулі, жлоби, недолугі": відома актриса розповіла про "диверсії" проти української мови

Скріншот поста (facebook.com/irmcya)

Нагадаємо, що Ірма Вітовська розповіла, що чекає на населення окупованих територій.