"Коли говоримо про свободу, забуваємо про закон": Вакарчук розповів про головні життєві цінності та свої смаки

"Коли говоримо про свободу, забуваємо про закон": Вакарчук розповів про головні життєві цінності та свої смаки
Святослав Вакарчук (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

Наявність різних смаків у людей — основоположна цінність для Вакарчука

Український виконавець, фронтмен гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук пояснив, чому для нього одна с найважливіших цінностей — наявність у кожного абсолютно різних смаків та вподобань. Вакарчук наголосив, що ця цінність існує також в українському суспільстві. Проте все ще спостерігаються деякі протиріччя. Про це Вакарчук розповів під час зустрічі з журналістами перед концертом "Океану Ельзи" для Дня Незалежності України. Нагадаємо, що концерт пройшов 24 серпня на НСК "Олімпійський" у Києві.

Святослав Вакарчук

Святослав Вакарчук під час концерту "ОЕ" на НСК "Олімпійський" 24 серпня 2018 (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

"Я вважаю, що ми  не маємо права нав’язувати власні смаки комусь іншому. Про що ми маємо говорити в даному контексті? Ми маємо говорити не про смаки, а про цінності! Цінності, насправді, теж не бувають абсолютними, але про цінності, на відміну від смаків, набагато легше домовитися. Тому що цінності — те, що допомагає нам всім разом жити за певними передбаченими правилам", — говорить Вакарчук.

"До речі, для мене одна з цінностей яка важлива для такого суспільства — це те, що в кожного свої різні смаки. Не треба їх обговорювати. Це принаймні для мене цінність основоположна. І взагалі, що свобода людини є понад усе", — продовжує співак.

Святослав Вакарчук

Вакарчук: "Головне, щоб закон був один для всіх, і всіма без виключення виконувався" (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

Проте, на думку Вакарчука, коли в нашому суспільстві починають наголошувати на важливості різних смаків та свободи людини, ми "кидаємося" в крайнощі. Як висловився фронтмен "Океану Ельзи" — "інфантильна крайність".

"Однак часом, коли ми говоримо про свободу людини, ми приходимо в таку, знаєте, інфантильну крайність, яка притаманна багатьом країнам, які тільки починають свій шлях до держави і нації. Коли ми говоримо про свободу, ми забуваємо про закон та порядок і головне, щоб цей закон був один для всіх,  і всіма без виключення виконувався", — пояснює свою думку Святослав.

На сьогоднішній день, як вважає співак, нашій країні важливо вирішити питання виконання законів.

"Не так важливо, в кого які смаки, не так важливо, які хто дивиться фільми чи музику слухає, але дуже важливо аби всі люди розуміли, що закони, які є в цій країні, вони мають буди однакові для всіх: для президента і домогосподарки, для людей, які захищають нас, і для тих людей, від який захищають", — підсумував Вакарчук.

Вакарчук

Святослав Вакарчук (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

Цікаво, що ця розмова почалася з питання про особисті музичні вподобання Вакарчука, який виріс на музиці легендарного британського рок-гурту "The Beatles". Проте тут співак наголошує, що його особисті смаки також не можна називати ідеальними — треба поважати та цінувати вподобання кожної людини.

"Мені здається, що музичний смак — це сугубо індивідуальна категорія, так само як вподобання протилежної статі... Мені здається, що абсолютного смаку не існує. Існує відносний смак. Для когось, як наприклад для мене, група "The Beatles", на якій я виріс і яку, до речі, слухав по дорозі в "пробці" на власний концерт, є талон музики. Для когось гурт "The Beatles" — це просто дві пісні: "Yesterday" та "Let it be"… Чи варто в цей момент мені вважати, що в цієї людини поганий смак, а в мене добрий, — то це дуже суб’єктивно", — пояснив свою позицію Святослав Вакарчук.

Нагадаємо, що раніше гурт "Океан Ельзи" дуже лаконічно, однак проникливо привітав з Днем Незалежності України, наголосивши, що сьогодні захист нашої свободи дається нам дуже великою ціною.

До цього Вакарчук привітав українців з Днем Державного Прапора — 23 серпня. Тоді виконавець поділився цікавою історією на цю тему з дитинства.

Також 24 серпня в центрі столиці відбувся традиційний військовий парад до Дня Незалежності. Як це було, дивіться у фоторепортажі STYLER.

Як пройшов грандіозний концерт гурту "Океан Ельзи" у Києві 24 серпня (відео: РБК-Україна/ Валентина Балабанова)

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся