ua en ru

"Культурний занепад": Дмитро Биков проаналізував ситуацію в Росії

"Культурний занепад": Дмитро Биков проаналізував ситуацію в Росії Фото: Дмитро Биков (Facebook)

"Господь у випадку Росії намагається бути особливо наочний, аж до повторення найдрібніших візьме на зразок падіння метеорита. Справа в тому, що серпень – місяць плодоношення. В ньому, так би мовити, збирають плоди. І по плодах їх, як було сказано, пізнают

Російський поет і публіцист Дмитро Биков опублікував на своїй сторінці в Facebook роздуми про те, що влада РФ загнали себе і держава "в ситуацію наростання абсурду, багаторазово передбачену рецесію, в безпрецедентна ідеологічна здичавіння і культурний занепад".

“Тоді була Олімпіада – і тепер Олімпіада; тоді був серпень – і тепер серпень; тоді була Грузія, тепер Україна, тоді була війна – тепер, сподіваюся, обмежиться розривом дипломатичних відносин. Але вектор заданий, ізоляція поглиблюється, приводи для дипломатичних демаршів та воєнних приготувань все більш сміховинні: в те, що Саакашвілі нападе на Південну Осетію, вірили багато, навіть в Європі. Непередбачуваний дуже, та й виводили його з себе цілком професійно. Але в те, що український учасник АТО Панов вночі буде проникати через кордон, маючи всі можливості пройти її днем, і буде підривати трасу Москва–Сімферополь, не повірив ніхто в Радбезі ООН. Крім Росії, яка про все це і розповіла", - написав Биков.

“Вже і в серпні восьмого, під владою щойно призначеного місцеблюстителя, було зрозуміло, що нічого хорошого в перспективі немає; тепер, після чотирьох медведєвських і ще чотирьох путінських років, коли здається, що нічого не сталося, а насправді сталося дуже багато, причому в останні два роки лавиноподібно,илюзий не може бути ні начальства, ні у підлеглих. Начальство загнав себе і країну в ситуацію наростання абсурду, багаторазово передбачену рецесію, в безпрецедентна ідеологічна здичавіння і культурний занепад. Напад на Грузію ще не було загрожує світовою війною, але масштабний конфлікт з Україною до неї приведе гарантовано. Росія відновила проти себе всіх колишніх друзів і супутників, вбила самого яскравого опозиціонера і посадила або видавила за кордон інших; почалися кадрові перестановки, найчастіше настільки ж абсурдні, як ідея повернення до дирижаблям в якості основного виду транспорту, нагадують кадрові судоми 1916 року, що отримали назву "міністерська чехарда", - вважає публіцист.

“А чому все це стає особливо зрозумілим у серпні – так і відбувається головним чином у ньому,– тут і думати нема про що. Господь у випадку Росії намагається бути особливо наочний, аж до повторення найдрібніших візьме на зразок падіння метеорита. Справа в тому, що серпень – місяць плодоношення. В ньому, так би мовити, збирають плоди. І по плодах їх, як було сказано, пізнають їх", - резюмував Биків.

До речі, Дмитро Биков вважає, що росіяни люблять лажу непотребную і цінують пафосну жесть".