У Львові на 87-му році життя помер письменник Роман Іваничук

STYLERЗірки        17.09.2016 - 15:45
Фото: Роман Іваничук (litakcent.com)
Фото: Роман Іваничук (litakcent.com)

Мер Львова Садовий висловив свої співчуття родині Героя України

У суботу, 17 вересня, у Львові помер письменник, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради 1-го скликання, заслужений працівник культури України, Герой України Роман Іваничук.

Про це повідомляє керівник прес-служби Львівського міського голови Христина Процак.

“Наша країна тримається на таких людях, як Роман Іванович. Справжній патріот, і словом, і ділом будував незалежну Україну. Співчуваємо і сумуємо разом з родиною", - повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Роман Іванович народився в 1929 с. Трач, тепер Косівського району на Івано-Франківщині.

Перша новела письменника "Скибка землі", схвалена критиками, була опублікована 1954 р. у студентському альманасі Львівського університету, де він навчався на філологічному факультеті.

Іваничук працював викладачем мови й літератури. Потім у редакції журналу "Жовтень", завідував відділом прози журналу "Дзвін". В 1990 був обраний народним депутатом УРСР. За роман "Манускрипт з вулиці Руської" Іваничук отримав премію ім. Головко; за романи "Вода з каменю" та "Четвертий вимір" - Державну премію України ім. Т. Шевченка. У 1990-х pp. письменник створив твори: "Бо війна - війною ..." (1991), "Орда" (1992), "Ренегат" та "Євангеліє від Томи", написав автобіографічний твір "Благослови душу мою, Господи ..." (1993).

Поховають Іваничука на Личаківському кладовищі.

Раніше в Нью-Йорку помер скульптор Ернст Невідомий.

On Top