ua en ru

Музикант знайшов в коморі невідому роботу Енді Уорхола

Музикант знайшов в коморі невідому роботу Енді Уорхола Енді Уорхол (Кадр з відео YouTube/Chestershire Films)

Картина відомого художника пролежала скрученою в рулон протягом 40 років

Американський рок-музикант Еліс Купер знайшов у себе в коморі полотно "Маленький електричний стілець" знаменитого художника Енді Уорхола. Про це повідомляє The Guardian.

Картина Енді Уорхола, яка тепер оцінюється в мільйони доларів, понад 40 років пролежала на складі для зберігання речей.

На ній зображений електричний стілець, на якому в 1953 році були страчені Юліус і Етель Розенберги, звинувачені в передачі СРСР розроблених в США креслень ядерної бомби. Твір виконано в червоно-чорних тонах. Робота увійшла в серію Уорхола "Смерть і катастрофа".

Менеджер співака Шеп Гордон розповів, що Купер і Уорхол подружилися в 1972 році в Нью-Йорку. Дівчина рок-музиканта Сінді Ланг запропонувала йому купити у художника роботу за дві з половиною тисячі доларів.

З тих пір про придбаний "Маленький електричний стілець" Купер не згадував.

"У той час Еліс випускав два альбоми в рік, а решту часу виступав на гастролях. Це був час рок-н-ролу, ніхто з нас ні про що не замислювався. Закінчилося це тим, що Еліса запроторили до психіатричної лікарні через алкоголізм, після чого він переїхав з Нью-Йорка в Лос-Анджелес", - розповів Гордон.

"Тоді ніхто не думав, що робота чогось коштує. Енді Уорхол ще не був тим самим "Енді Уорхолом". І все відбувалося в круговороті наркотиків і алкоголю", - пояснив менеджер Купера.

Про картину "Маленький електричний стілець" згадали, коли схожий твір із серії "Смерть і катастрофа", виконаний в зелено-чорних кольорах, було продано на аукціоні Сhristie's в листопаді 2015 року за 11,6 мільйона доларів.

"Мати Еліса розповіла, що роботу поклали в комору. Ми знайшли її там згорнутою в трубку", - сказав Гордон.

За даними видання, коли співакові сказали вартість "Маленького електричного стільця", - "у нього щелепа відвисла". Однак продавати твір Купер відмовився, заявивши, що повісить його у себе вдома.

Перевірити достовірність даної роботи поки неможливо, оскільки Фонд візуальних мистецтв Енді Уорхола припинив роботу з перевірки достовірності в 2011 році після тривалого судового розгляду автопортрету.

Музикант знайшов в коморі невідому роботу Енді Уорхола

Скріншот поста акаунта twitter.com/liza_hughes

Музикант знайшов в коморі невідому роботу Енді Уорхола

Скріншот поста акаунта twitter.com/PopUpPainting

До речі, автопортрет Енді Уорхола пішов з молотка майже за $8 млн.