"На Донбасі російських військ немає": композитор Бистряков відреагував на внесення в базу "Миротворця"
Піаніст висловився з приводу агресії Росії
Радянський і український композитор Володимир Бистряков, який нещодавно заявив про відсутність російських військових на Донбасі і попав в базу центру "Миротворець", відреагував на власне потрапляння у "Чистилище". Ситуацію піаніст прокоментував в інтерв'ю виданню "Обозреватель".
"Я не знаю, чи вводив він (президент Росії Володимир Путін — ред.) раніше війська у Донецьк або Луганськ, але на даний час на Донбасі немає російських військ. Це воюють люди, які там живуть. А на стороні ВСУ воюють "добровольці" — канадці, австралійці, поляки і чехи... Хто хочеш воюють. Ну і що?" - заявив в ефірі "112 Україна" Бистряков.
У четвер, 4 січня, волонтери "Миротворця" внесли композитора в свою базу злочинців, і припустили, що тепер у Бистрякова є всі підстави просити політичного притулку в Росії.
"Справа в тому, що ситуація змінюється. І я думаю, що скоро вони будуть просити політичного притулку. Це не "Миротворець". На мій погляд, вони швидше розпалюють конфлікт, ніж служать справі миру. Я що, політичний оглядач? Агітатор? Мене запитали – я відповів. Або у нас заборонено мати свою думку? У нас демократична країна, на ваш погляд?" – відповів він.
"Я виходив на площу, збирав людей? Я організував структуру якусь? Виходив з "коктейлем Молотова"? Я просто висловив свою точку зору. У чому мій злочин? Це чиста смаківщина: їм щось подобається, щось не подобається. Я пояснював, у чому різниця між мною і тими ж хлопцями з "Миротворця". Мені все одно, що вони будуть поруч зі мною жити і мати іншу думку, а їм не все одно. Питання в радикальному ставленні один до одного, я до них ставлюся спокійно, вони мають свою точку зору і живуть, я ж не бігаю, не кричу, що вони "такі-сякі". А їм неприємно, що я маю іншу точку зору. Хто з нас правий? І висловлюють вони це досить агресивно, внесли в базу, бажають, щоб я виїхав. А хто вони такі? Це що, держструктура якась?" – відзначив Бистряков.
Однак на скандальні заяви композитора про те, що на Донбасі немає російських військових, відреагували також і волонтери АТО, і діячі культури.
"Читайте інтерв'ю Георгія Туки, Надії Савченко. Той же Тука сказав, що в Європейському суді не вдалося довести наявність російських військ на Донбасі. Я лише підтвердив те, що я читав у газетах та ЗМІ. Які претензії можуть бути до мене?" – обурився скандальний піаніст.
"Російська техніка, зброя – це так, їх зброєю вони там воюють. Але я лише підтвердив те, що я читав у ЗМІ, що військ там немає (заступник міністра Георгій Тука говорив про відсутність переконливих доказів наявності регулярних військ РФ, а не про їх відсутність – ред.). Які претензії можуть бути до мене?" – повторив Бистряков.
Журналісти видання відзначили, що в інтерв'ю заява прозвучала не як висновки з газет.
"Я у Facebook потім написав, що всі мої слова – на базі моїх висновків з того, що я читаю у ЗМІ. Я звичайна людина, яка все це перетравлює і аналізує, у мене немає своєї агентури. Якщо законом заборонено мати свою думку – пред'являйте офіційне звинувачення. Повторюся, я не організовував ніяких акцій. Те, що я сказав від себе особисто, не є ні в одній країні причиною того, щоб зі мною так по-хамськи поводилися. Чим тоді ми відрізняємося від Радянського Союзу і країн з тоталітарним режимом?" – запитав композитор.
Журналісти нагадали Бистрякову, що мова йде про чотири роки війни і тисячі загиблих українських хлопців. Його попросили висловити особисту думку у відповідь на запитання, чи вважає він за Росію агресором.
"А чого це я повинен вважати, скажіть, будь ласка? Так вважають наші люди..." – сказав він.
"Якщо в суді юридично буде доведено, що на Донбасі є присутність російських військ, тоді я корюся Конституції, корюся рішенням суду і буду вважати Росію агресором. Поки я її не вважаю. Поки що це думка людей. А знаєте, чому? Дуже невигідно називати події на Донбасі "громадянською війною", що це придушення внутрішнього заколоту – людей, які не хотіли, щоб їх перейменовували вулиці на честь Бандери і Шухевича. Ось їх і усмиряють", - заявив композитор.
"Ви хочете, щоб я відповів за якихось людей, які вивішують російські прапори, які закликають російські війська. Це їх справи, чому я повинен вирішувати щось за Донбас, хто там що вивішує, які прапори. Я ж не педагог їм там, не ідеолог, не гуру і не вождь. Я висловив свою думку, а зі мною чинять по-хамськи. Ці бази, списки... Це хамство і порушення моїх прав", - підкреслив композитор.
При цьому він зазначив, що поки активно боротися з внесенням у базу злочинців центру "Миротворець" він не має наміру.
"Є судові органи. Якщо що, я, звичайно, подам в суд", - зазначив Бистряков.
Скріншот сайту (myrotvorets.center/criminal)
Раніше повідомлялося, що після своїх висловлювань Бистряков попав в "Чистилище".