ua en ru

"Марна демагогія": Макаревич пояснив, кому належить Крим

"Марна демагогія": Макаревич пояснив, кому належить Крим Фото: Андрій Макаревич (vk.com/andreymakarevich)

Відомий музикант розповів, за що ненавидить націоналізм

Відомий російський музикант висловив свої позицію по Криму і зазначив, що всі судження на тему історичної територіальної приналежності Криму вважає "марною демагогією". Про це він заявив в інтерв'ю "Думська".

Після концерту в Одесі, який з аншлагом пройшов у Філармонії, лідер легендарної групи "Машина времени" Андрій Макаревич поспілкувався з журналістами і розповів свою позицію по Криму, заглибившись в історію півострова.

"Якщо говорити про Крим, то я був проти цієї історії з однієї простої причини: всі ці міркування про те, що там історично наш чи не наш — це марна демагогія. Історично — це коли? 50 років тому, 250 років тому або може бути 500 років тому? Або тисячу? Або 2500 років тому? Тоді ми дізнаємося, що Крим був і грецький, і візантійський, і генуезький, і турецький. І чиїм він тільки не був. І давайте зараз всі ці права будемо відновлювати", — сказав музикант.

Крім того, Макаревич спростував чутки про те, що у нього відібрали бізнес в Криму.

"Я там брав участь в дайв-центрах. Який ми закрили років за п'ять до всіх цих подій. А що стосується виробництва дуже поганого вина під назвою "Андрій Макаревич", то це шахраї, які знайшли чоловіка по імені Андрій Макаревич і на нього оформили фірму. А він ніякий мені навіть не родич", — пояснив лідер групи "Машина времени".

Розповів музикант і те, як його засмутив зрив концерту Костянтина Райкіна в Одесі.

Нагадаємо, 17 листопада група активістів увірвалася в Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. Ст. Василько і перервала виступ артиста.

"Я ненавиджу націоналізм у будь-яких його проявах. Тому що це дуже близько до фашизму. І в даному випадку вони настільки працюють проти своєї країни, що навіть цього не розуміють. Вони ганьблять, реально ганьблять свою націю, свою країну", — сказав Макаревич і додав, що від заборони російських артистів на Україні життя на краще не зміниться.

До речі, Макаревич жорстко прокоментував смерть Хворостовського.