ua en ru

"Народи-близнюки": відомий російський ведучий зробив скандальну заяву в Києві

"Народи-близнюки": відомий російський ведучий зробив скандальну заяву в Києві Фото: Леонід Парфьонов facebook.com/parfenovonline)

"І досі для мільйонів українців російська мова більш звична у вживанні", - сказав Парфьонов

Відомий російський журналіст і теведущий Леонід Парфьонов приїхав у Київ, щоб перезентовать третю частину свого фільму "Російські євреї: період 1948-1990". Під час презентації він заявив, що українці і росіяни – "народи – сіамські близнюки", передають "Вести".

Парфенов говорить, що його цікавили нації, які разом з росіянами створювали російської імперії та СРСР. Крім російських євреїв, це ще російські німці та росіяни, грузини. Але фільм про "російських українців" Парфьонов знімати не планує.

"Ні, не буде. Тому, що у випадку з російськими українцями – тут немає фокусу, переходу. Брежнєв, як відомо, підписувався українцем, коли був першим секретарем Дніпропетровського обкому. І в його в інших випадках – не було ось цього клацання, переходу – тут він українець, а тут – вже російська. Дуже цей перехід не контрастний. Немає перетворення", - заявив він.

За його словами, до цих пір для мільйонів українців російська мова більш звична у вжитку.

"В тому ж Харкові, Мукачево – містах, які я більш-менш знаю. Наші народи – як сіамські близнюки: складно сказати, де закінчується один і починається інший. От якщо Львів брати – це інша справа. До речі, тому там краще говорять по-російськи, там "ге" - ніколи не почуєш. На цей нюанс мою увагу колись звернув увагу Святослав Вакарчук. І я з подивом в цьому переконався", - каже росіянин.

До речі, раніше Леонід Парфьонов зробив жорстку заяву про політику Путіна.

"За ці 18 років абсолютного домінування в мас-медіа і взагалі в публічності, Путін сказав. Ми ж бачимо, що він повторюється. Знову оголив груди, там, чи ще щось. Це вже просто зрозуміло, що просто вже закінчилися прийоми", - вважає журналіст.