ua en ru

"Не їздили ніколи": лідер гурту "Тартак" пояснив, чому не виступає в Росії

"Не їздили ніколи": лідер гурту "Тартак" пояснив, чому не виступає в Росії Фото: Олександр Положинський (facebook.com-TAPTAK)

Музикант розповів, як ставиться до українських артистів, які дають концерти в РФ

Відомий український співак, автор пісень, лідер гуртів "Тартак" і "Був'є" Олександр Положинський пояснив, чому не їздить виступати в Росію, і розповів, як ставиться до артистів, які приїжджають з концертами в РФ. Своєю думкою він поділився в інтерв'ю "Апостроф.Лайму".

"Ми і не їздили ніколи. Ми тільки один раз були в Росії з концертом, дуже і дуже давно. Нас там не дуже прийняли. Ми, звичайно, на початку пробували зайти на російський ринок, але нам відразу сказали: "Ви хочете зайти, у вас потенційно цікавий для Росії продукт, і ми могли б з вами вести переговори на цю тему. Але треба кілька сильних речей випустити російською мовою", - розповів Положинський.

"По-перше, це для нас була неприйнятна позиція з ідеологічних міркувань і міркувань совісті. Я хоч і закінчував російськомовну школу, але це не означає, що я готовий в своїй творчості міняти принципи заради того, щоб отримати комерційний успіх. А по-друге, я не дуже і вмію писати російською мовою. Я час від часу роблю якісь спроби, і, чесно кажучи, не дуже виходить. Так одне з іншим співпало, що нам просто не дали зайти на той ринок", - зазначив музикант.

Положинський зазначив, що "Океану Ельзи" пощастило зайти на російський ринок без російськомовних пісень.

"Але це виняток, а не система", - вважає він.

Лідер гурту "Тартак" також розповів, як ставиться до артистів, які гастролюють по Росії.

"Я не можу говорити, що я однозначно готовий похвалити або однозначно готовий засудити того, хто їздить з концертами в Росію. Треба розглядати всі аспекти цих концертів: і чому, і які це концерти, і де, і на яких умовах, і що відбувається на цих концертах. Мені для того, щоб винести своє судження, потрібно дуже багато інформації", - зазначив він.

"Хоча я, звичайно, з величезною повагою ставлюся до тих моїх колег, які свідомо відмовилися від російського ринку: це "Океан Ельзи", "Бумбокс", Onuka та інші артисти. У мене викликають повагу такі вчинки, така категоричність, така принциповість" , - підкреслив музикант.

Відео: Інтерв'ю з Олександром Положинським (YouTube / Апостроф)

Раніше лідер гурту "Тартак" висловився про декомунізацію.

The Hardkiss: творчий шлях (відео: STYLER.rbc.ua)