ua en ru

Олег Скрипка хоче, аби в радіоефірі було 100% української музики

Олег Скрипка хоче, аби в радіоефірі було 100% української музики Фото: Олег Скрипка (РБК-Україна)

Фронтмен гурту "Воплі Відоплясова" назвав "дебілами" тих, хто не здатен вивчити державну мову

Український співак Олег Скрипка заявив, що ті, хто не можуть вивчити українську мову, є "дебілами" і мають низький рівень IQ. Запис розмови Скрипки зі студентами опубліковано на сайті радіо Skovoroda.

На його думку, в ефірі нашого радіо має звучати 100% української музики. При цьому, йшлося не тільки про російськомовний контент, а й про західний також.

"Давайте спробуємо. В реалі у нас скільки? 15%? Було 5% української музики - гірше не буде точно, треба спробувати", - сказав Скрипка.

На запитання "чи не буде занадто нав’язливим та відмежованим від світу такий вибір контенту?", музикант порівняв україномовну музику з квітками.

"Знову питання: поливати квітку чи ні? А може, ця вода завадить квіткам, може, дійсно вони не хочуть цієї води, може, класно, що вони такі пониклі, в’ялі, сухі? Хай вони такі й будуть", - відзначив музикант.

Більше того, за його словами, українці не є державою, оскільки "ми не здатні захистити власний мовний простір".

"Насправді питання, чи є ми державою. Якщо ми держава, то ми можемо захистити свій мовний простір. Якщо ми не є держава, а ми, насправді не є державою, тому, поки що, нам це питання не вдається", - сказав він.

При цьому співак зауважив, що він лише висловлює свою думку, адже він не є державним діячем.

"Я хотів жити в україномовному просторі, і я це реалізував… Я не беру на роботу тих, хто не володіє українською мовою… Я цей світ збудував, і він працює у мене", - розповів співак.

"Є дві причини, чому ми не хочемо вчити українську мову: одна - низький IQ, дебіли. Якщо вони дебіли, хай пройдуть комісію, і тоді ми звільнимо від цього складного обов’язку - вивчити державну мову. Якщо вони просто нездібні - тоді зробити гетто. І ми будемо їм допомагати, як волонтери. Ми допомагаємо даунам, допомагаємо сиротам, і будемо допомагати цим дебілам, і співати їм "Владімірскій централ", - сказав Скрипка.

Він також додав, що "ці дебіли володіють нашою державою".

"Забрати в них владу, забрати в них гроші, дати гроші нам, а тоді ми їм будемо допомагати", - наголосив музикант.

Раніше Скрипка прокоментував свої слова про "створення гетто".