ua en ru

Олег Скрипка прокоментував свої слова про "створення гетто"

Олег Скрипка прокоментував свої слова про "створення гетто" Фото: Олег Скрипка (РБК-Україна)

Музикант пропонує допомогти російськомовним українцям вивчити українську мову

Український музикант, лідер групи "Воплі Відоплясова" пояснив своє висловлювання про українську мову та її вивчення. Коментар з цього приводу він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Він звернув увагу на те, що українці не мають достатньо книг, інтернет-контенту та фільмів українською мовою, і громадянам європейських країн не зрозуміти, як це - боротися за право говорити рідною мовою.

"Україномовні українці живуть у своєму маленькому безправному гетто. Деякі з них віддають своє життя на сході країни за право бути українцями", - розповів він.

Скрипка вважає, що українці повинні знати свою державну мову. Але, він пояснив, що російські ЗМІ "витягли" висловлювання про гетто із загального контексту, і використовували в якості своїх маніпуляцій.

Скрипка пояснив, що він запропонував допомагати російськомовним українцям вивчити українську мову

"Насправді, саме росіяни створили привілейовані умови для розвитку своєї мови. Адже законодавство РФ вимагає від усіх, хто претендує на життя, роботу або навчання в цій країні надати сертифікат про володіння російською, знання історії Росії та основ законодавства. У РФ навіть від тільки що прибулих іноземців вимагають занурення в мовний простір країни. І одночасно - заперечують утвердження українства в Україні. Вважаю, що наша держава має надати українцям більше можливостей оволодіти рідною мовою. Але, якщо частина громадян не здатні її вивчити, то вони самі себе прирікають на асоціальну перспективу", - розповів музикант.

alt

Скріншот поста Олега Скрипки (facebook.com/o.skrypka)

Нагадаємо, Олег Скрипка надихнув Захарову на слоган для Євробачення 2017.