ua en ru

"Він не міг говорити": близька подруга Хворостовського розповіла про його останні дні

"Він не міг говорити": близька подруга Хворостовського розповіла про його останні дні Фото: Дмитро Хворостовський (facebook.com/pg/Hvorostovsky)

Стало відомо про стан співака напередодні його смерті

У Лондоні помер відомий оперний співак, народний артист РФ Дмитро Хворостовський. Російського баритона не стало в ніч на 22 листопада. Співакові було 55 років. В останні дні поруч з артистом у лондонському хоспісі були найближчі люди, серед яких була російська поетеса Лілія Виноградова. Вона розповіла про останні дні співака в інтерв'ю kp.ru.

"Я його знала багато років. Ми і працювали разом і дуже близько дружили. Величезна втрата для країни, для планети і для мене особисто, тому що я втратила дуже близьку людину. З неділі я в Лондоні, була поруч, цілодобово... Ну от, його більше немає. Але він залишився назавжди. Це величезний, величезний, величезний артист. Це національна гордість, надбанні Росії. Всі повинні їм пишатися. Це надбання планети. Його дуже люблять скрізь. Де б він не працював, не з'являвся, це завжди обожнювання, завжди шанування, тому що цей чоловік був народжений для сцени, для мистецтва", - зазначила поетеса.

Вона додала, що він ніколи не переставав працювати.

"Ніколи! Ні на секунду! Він до останньої хвилини розспівувався, займався... В цьому була основа його життя", - підкреслила Виноградова.

"Чим менше зірка, тим більше пафосу. Він був дуже скромним. Йому не треба було нічого доводити - його неймовірний дар був очевидний", - додала поетеса.

На початку червня 2017-го співак дав концерт на своїй батьківщині в Красноярську.

"Для нього було дуже важливим приїхати в Красноярськ. У нього нерозривний зв'язок з рідним містом. Для нього було дуже важливим заспівати в Красноярську. Хоча лікарі відмовляли його летіти, він прибув туди у важкому стані. І, Слава Богу! І правильно зробив. Для нього було дуже важливо", - розповіла Виноградова.

Вона також згадала, що багато років тому Хворостовський висловив надію, що після реконструкції Великого театру він заспіває на сцені, однак цього так і не сталося.

"Ні. Великий театр не вважав за потрібне. Таке було ставлення до нього з боку театру..." – зазначила вона.

"Батьки зараз в Лондоні. Я з ними полечу в Москву сьогодні або завтра. Зараз думаємо, як квитки брати, як їх відвозити. Важко дуже. Найстрашніше — це горе батьків. Вони вчора прилетіли, вони встигли попрощатися з сином. Це велике щастя", - повідомила Виноградова.

Вона також додала, що шанувальники зможуть попрощатися зі співаком в Росії.

"Обов'язково буде прощання. Поки ще невідомо, де і коли. Він тільки сьогодні вночі пішов. Невідомо, коли його тіло прибуде в Москву", - зазначила вона.

Крім того, вона розповіла про стан подружжя Флоранс.

"Вона тримається. Ми були всі разом, з його молодшими дітьми, батьками, його друг диригент Костянтин Орбелян прилетів... Ми всі були разом", - розповіла подруга співака.

Вона розповіла про стан співака напередодні смерті.

"Він абсолютно все чув. Але не міг говорити. Але він чув і все розумів. Він очима відповідав, він кивав головою "так" або "ні". Він бачив нас усіх. Він звичайно ж перебував під впливом знеболювальних, але він був в собі", - згадала Виноградова.

"Звичайно, люблячи людину, віриш до останнього. Напевно, для мене, коли Фло подзвонила в суботу і сказала: "Прилітай". І я полетіла. У суботу стала зрозумілою неминучість... Але він дуже великий борець. Надзвичайної сили людина!" – підкреслила подруга покійного.

Раніше повідомлялося, що у рідних Хворостовського виникли проблеми з виконанням останньої волі співака.