ua en ru

"Вона не варта будь-якого вшанування": Наталі Портман погрожують позбавити ізраїльського громадянства

"Вона не варта будь-якого вшанування": Наталі Портман погрожують позбавити ізраїльського громадянства Фото: Marvel

Ізраїльський політик висловив свою думку про актрису

Ізраїльські політики задумалися про те, щоб позбавити громадянства голлівудську актрису Наталі Портман. На цю думку їх наштовхнула відмова артистки відвідати церемонію вручення їй премії Genesis Prize, яка є національним аналогом "Нобелівської премії". Про це повідомляє The Wrap.

Член партії "Лікуд" Орен Хазан висловив наміри звернутися до міністра внутрішніх справ Ізраїлю з вимогою позбавити голлівудську зірку громадянства.

"З самого початку ідея вручення премії Genesis Наталі Портман була повним божевіллям. Вона ізраїльтянка, яка, з одного боку, цинічно використовує своє місце народження для просування своєї кар'єри, а з іншого - пишається тим, що їй вдалося уникнути служби в збройних силах. Вона актриса, але вона не варта будь-якого вшанування в державі Ізраїль", - вважає політик. Хазан також додав, що Портман не живе в Ізраїлі з чотирьох років і ніяк не пов'язана з цією державою.

У свою чергу, актриса опублікувала офіційне пояснення на своїй сторінці в Instagram. "Моє рішення не бути присутньою на церемонії вручення премії Genesis було неправильно витлумачено. Дозвольте мені самій прояснити ситуацію. Я вирішила не бути присутньою, тому що я не хочу висловлювати таким чином схвалення Біньяміну Нетаньяху, який повинен був виступити на церемонії. Крім того, я не є частиною руху BDS і не підтримую його", - написала вона.

Портман зазначила, що своїм вчинком не хотіла образити ізраїльтян і культуру цієї країни. "Як і багато ізраїльтян і євреїв в усьому світі, я можу критично ставитися до керівництва Ізраїлю, не бажаючи при цьому бойкотувати всю націю. Я дорожу своїми ізраїльськими друзями і сім'єю, ізраїльської їжею, книгами, мистецтвом, кіно і танцями. Ізраїль був створений рівно 70 років тому як притулок для біженців від Голокосту. Але жорстоке поводження з тими, хто страждає від сьогоднішніх звірств, просто не відповідає моїм єврейським цінностям. Оскільки я дбаю про Ізраїль, я повинна протистояти насильству, корупції, нерівності та зловживанню владою.

Будь ласка, не вірте заявам, що не виходять безпосередньо від мене. Цей досвід надихнув мене на підтримку ряду благодійних організацій в Ізраїлі. Я оголошу про ці плани найближчим часом і я сподіваюся, що інші приєднаються до мене в підтримці великої роботи, яку вони ведут ", - додала артистка.