ua en ru

Роман Лойка "Аеропорт" висунуто на Шевченківську премію-2017

Роман Лойка "Аеропорт" висунуто на Шевченківську премію-2017 Фото: Роман "Аеропорт" став бестселером (galinfo.com.ua)

Рішення про номінування книги на премію прийняла колегія Держкомтелерадіо України

Роман росіянина Сергія Лойко про захист Донецького аеропорту номінований на премію імені Тараса Шевченка у 2017 році в номінації "Література". Рішення про це ухвалила колегія Держкомтелерадіо.

Роман "Аеропорт" кореспондента газети "Лос-Анджелес Таймс" було видано ТОВ "БрайтСтарПаблишинг" в 2015 році. Журналіст став єдиним іноземним журналістом, який побував в заблокованому бойовиками Донецькому аеропорту. Серед українських військових і добровольців він провів чотири дні. Тоді він і почав свій роман, дія якого розгортається щохвилини протягом останніх п'яти днів більш ніж 240-денної блокади аеропорту.

"З самого початку я розумів, що це має бути саме роман, тому що в хроніці, в документальному свідоцтві не можна висловити всю глибину трагедії, підлості, героїзму, ненависті, пристрасті, властиві цій війні. Я не міг розповідати про неї холодним, відчуженим поглядом літописця", – так пояснював Лойко бажання оформити свої спостереження у вигляді роману.

Презентація книги в Києві відбулася 3 вересня 2015 року, у тому ж році книга була представлена на українському стенді Франкфуртської книжкової ярмарки.

Нагадаємо, автор книги про оборону Донецького аеропорту розповів про те, чому весь світ радіє з поразок Російської Федерації.