"Російська культура": Антін Мухарський жорстко відповів шанувальникам Висоцького і Цоя

"Російська культура": Антін Мухарський жорстко відповів шанувальникам Висоцького і Цоя
Фото: Антін Мухарський (facebook.com-AntinMykharskyi)

Він підкреслив, що нам потрібно створювати новий контекст української сучасної культури

Відомий український артист, шоумен і письменник Антін Мухарський продовжив дискусію про Володимира Висоцького і Віктора Цоя в українській культурі. Про це передає "Обозреватель".

Мухарський відзначив, що, оскільки Цой і Висоцький – росіяни, то значить, що фанати цих виконавців або росіяни, або "постсовок".

"Цой і Висоцький – це російська культура. А оскільки ми більше 70 років перебували в ареалі існування цієї культури, то для багатьох і Цой, і Висоцький близькі. Якщо для них це герої, кумири і художні світочі, то значить ці люди або росіяни, або постсовок", – заявив він.

"Українці можуть поважати і визнавати таких діячів. Я зокрема дійсно визнаю Булгакова геніальним письменником. Але це російський і антиукраїнської письменник. Пушкін, Лермонтов - це таке. Люди, які читають, визнають їх як своїх кумирів - це росіяни. Дуже просто все. Скажи мені, хто твій герой, і я скажу, хто ти за національністю", - пише Антін.

Він підкреслив, що в Україні потрібно підтримувати нових поетів, письменників, художників, створювати новий контекст української сучасної культури, щоб люди ідентифікували себе з українськими художниками, з українським мистецтвом.

"Українці повинні розуміти, що це їх обов'язок - підтримувати українське мистецтво, щоб потім з часом ідентифікувати себе з тими або іншими піснями, з тими чи іншими персонами. Росіяни це дуже чудово розуміють. Хто твій кумир - до тієї культури ти належиш", - вважає Мухарський.

Нагадаємо, що В'ятрович пояснив, що показала дискусія про Висоцького і Цоя.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся