ua en ru

Російський шоу-бізнес виживає за рахунок України - музичний критик

Російський шоу-бізнес виживає за рахунок України - музичний критик Колаж РБК-Україна

За словами російського експерта, шоу-біз в РФ "деградує і смердить"

Російський шоу-бізнес виживає за рахунок України. Про це заявив відомий російський журналіст, музичний критик, публіцист і телеведучий Артур Гаспарян у своєму блозі на сайті "Московський Комсомолець".

Гаспарян звернув увагу на те, що лауреатами Першої національної музичної премії РФ (яку самі росіяни називають "російською Grammy") стало багато українських артистів.

"Конформізм, примітивний, шкурний і огидний, давно, звичайно, став стійкою парадигмою існування російського шоу-бізнесу. І в цій парадигмі, обраній цілком усвідомлено, у здоровому розумі та ясній пам'яті, він, однак, якщо і не задихається, то очевидно деградує і смердить", - охарактеризував премію журналіст.

За його словами, "рятівною соломинкою в гнітючій і задушливій атмосфері залишається, як не дивно, українська поп-фактор, що давно зазначалося не тільки в публікаціях, але вже всіма і скрізь".

"Це факт: російський шоу-бізнес виживає багато в чому за рахунок креативної та свіжої української музичної субстанції, яка квітне, розквітає, і всі намагаються пояснити причини цього феномена", - підкреслив Гаспарян.

Зазначимо, що підсумки голосування "академіків", що сформували пул переможців російської премії, виглядають так: LOBODA - найкраща поп-виконавиця року; ALEKSEEV - найкращий поп-виконавець року; "Вите надо выйти" від ESTRADARADA - кращий танцювальний трек року; саундтрек "А я тебя нет" Ялинки - краща пісня до кінофільму.

Крім того, кращою піснею року в Росії стала "Тает лед" від українських "Грибів".

Таким чином, п'ять з 16 номінацій (за вирахуванням двох класичних) дісталися співакам з України.

Відзначимо також, що крім вищезгаданих артистів на сцені московського Кремля виступила співачка Ані Лорак, яка вже давно живе в Російській Федерації.

До речі, слухайте нову зворушливу пісню юної української співачки Абіє.