ua en ru

Зроблено в Україні: топ-7 всесвітньо відомих акторів українського походження

Зроблено в Україні: топ-7 всесвітньо відомих акторів українського походження Фото: Зірки Голлівуду (колаж Styler.rbc.ua)
Автор:

Агент Малдер, Великий Гетсбі, Королева Голлівуду та інші актори в жилах яких тече українська кров - у добірці Styler

Незважаючи на те, що кінематограф України тільки зараз набирає обертів, але ще не має потужних акторських "стовпів", на чиї плечі можна було б покласти настільки важку місію, як просування українського кіно, їх налічується чимала кількість за кордоном. Безліч голлівудських зірок, які отримали визнання у всьому світі, мають українські корені, причому деякі з них ніхто б і не здогадався.

Кірк Дуглас

Зроблено в Україні: топ-7 всесвітньо відомих акторів українського походженняФото: Кірк Дуглас (huffpost.com)

Відомий актор і батько не менш талановитого Майкла Дугласа народився в сім'ї емігрантів з Одеси. При народженні йому дали ім'я Исер Демський. Відслуживши лейтенантом у Військово-морському флоті США, спробувавши себе у боксі та в ролі офіціанта, Дуглас з розпростертими обіймами зустрів успіх у Голлівуді. Після зіграної головної ролі у фільмі "Дивна любов Марти Айверс" Кірк став зіркою. За своє життя актор зібрав чотири статуетки "Оскар", завдяки своїй працьовитості.

Девід Духовни

Девід духовни

Фото: Девід Духовни (livestory.com.ua)

Зірка "Секретних матеріалів" і "Блудодійній Каліфорнії" народився в сім'ї євреїв, що емігрували з України в США під час сталінських репресій. При цьому дідусь актора родом з Бердичева. Про своє справжнє походження Духовни дізнався не так давно, оскільки раніше він був упевнений, що його предки – вихідці з Росії.

"Я виріс, думаючи, що я росіянин, але тільки зараз зрозумів, що насправді я українець. Ніколи не пізно змінитися", - написав він у Twitter.

Зроблено в Україні: топ-7 всесвітньо відомих акторів українського походження

Фото: Пост Девіда Духовни (Twitter)

Леонардо Ді Капріо

Леонардо Ді Капріо

Фото: Леонардо Ді Капріо (rblogger.ru)

Бабуся оскароносного голлівудського актора Олена Смирнова народилася в Одесі, але незабаром батьки відвезли її звідти до Німеччини, де видали заміж. Після розлучення вона емігрувала в США. Там у неї закрутився роман з італійцем – дідусем Лео. Їх щастя тривало недовго, оскільки він кинув Олену вагітної. Тим не менше з цієї зв'язку згодом народилася американська зірка світового масштабу – Леонардо Ді Капріо, відомий своїми ролями у фільмах "Титанік", "Початок", "Великий Гетсбі", "Вовк з Уолл-Стріт" і інших.

Вайнона Райдер

Вайнона Райдер

Фото: Вайнона Райдер (baskino.club)

Миловидна дівчина з готичного фільму "Едвард Руки-ножиці", а також зірка "Осені в Нью-Йорку", "Перерване життя" і "Маленьких жінок" також має українське коріння – предки актриси родом з Харкова. Коли актриса, справжнє ім'я якої Вайнона Горовіц, дізналася про своє походження, вона загорілася ідеєю стати героїнею фільму про своїх родичів, в якому була б показана їх життя в період Другої світової війни.

Віра Фарміга

Віра Фарміга

Фото: Віра Фарміга (golddisk.ru)

Віра Фарміга – донька українських емігрантів, яка народилася в штаті Нью-Джерсі, але до шести років взагалі не говорила по-англійськи. Майбутня актриса ходила в українську католицьку школу і навіть виступала в українському народному ансамблі. Спочатку Віра спробувала себе на Бродвеї, а після початку отримувати пропозиції від кінорежисерів. Так, вона знялася у фільмі "Відступники", "Закляття", в серіалі "Мотель Бейтса" і в інших картинах. У сім'ї Віри сім дітей. Її молодша сестра Таисса також грає в кіно, найбільш помітна її роль в серіалі "Американська історія жахів".

Дастін Хоффман

Дастін хоффман

Фото: Дастін Хоффман (peoples.ru)

Батьки Дастіна Хоффмана емігрували в США з Києва після того, як на їхніх очах розстріляли бабусю і діда. Про своє єврейське походження актор дізнався не відразу, оскільки в його родині не було прийнято відзначати якісь релігійні свята, а свої українські коріння Хоффман виявив тільки в 78 років у передачі "Розшукуючи ваші коріння". Актор, відомий своїми ролями у фільмах "Випускник" і "Людина дощу", повідомили, що його предки є вихідцями з Білій Церкві під Києвом.

Наталі Вуд

Наталі вуд

Фото: Наталі Вуд (theplace.ru)

"Королева Голлівуду" - так називали Наталю Захаренко, більш відому під псевдонімом Наталі Вуд. Батьки зірки бігли з Харкова до Владивостока під час лютневої революції, звідти поїхали в Китай, пізніше – у Сан-Франциско. Актриса встигла зіграти за своє життя більш, ніж у 60 фільмах, серед яких "Великі гонки" і "Вестсайдська історія", якими поповнився золотий фонд кінематографа.

Зроблено в Україні: топ-7 всесвітньо відомих акторів українського походження

Фото: Актори, предки яких жили в Україні (колаж Styler.rbc.ua)

Звичайно, це далеко не всі знаменитості, які мають українське походження і всесвітню славу. Біля вищеназваних акторів слід поставити Мілу Куніс з Чернівців та її тезку Мілу Йовович з Києва. До них також можуть приєднатися Сильвест Сталоне, чиї предки були багатими одеситами, і голлівудська легенда Джек Пеланс, уроженый Палагнюк, який при кожному випадку прагнув прославити свою батьківщину. Актор настільки пишався своїми коренями, що відмовився прийняти звання народного артиста Росії, зазначивши, що він – українець. Зазначимо, що українські корені простежуються й у відомої комедійної актриси Вупі Голдберг, чия прабабуся була родом з Одеси.