ua en ru

Сергій Жадан сказав, чи варто писати книги про війну зараз

Сергій Жадан сказав, чи варто писати книги про війну зараз Фото: Сергій Жадан (РБК-Україна)

Український письменник назвав кращі книги про війну на Донбасі

Відомий сучасний український письменник, поет і громадський діяч Сергій Жадан розповів, чи варто писати книги про війну на Донбасі зараз, адже це може стати своєрідною хронікою військових подій. Свою думку він висловив в інтерв'ю Styler.

"Насправді все суто індивідуально. У кожного на це свої погляди. У кожного – свій больовий поріг відчуття тих подій, які пережила і переживає зараз наша країна. Але я підтримую, скоріше, першу точку зору. Вважаю, що книги про війну треба писати ось вже зараз. Щоб нічого не забути, щоб нічого не пропустити і нічого не втратити з уваги. Інша річ – очевидно, що ґрунтовні осмислені книги про війну, безперечно, з’являться трохи згодом", - відзначив Жадан.

Він також розповів, які книги українських письменників про війну на сході України, на його думку, варті уваги.

"Нещодавно із задоволенням прочитав новий роман Володимира Рафеєнка, донецького автора, який живе в Києві. Називається ця книга "Долгота дней". Роман з’явився і російською мовою, і у чудовому перекладі на українську, який зробила Мар’яна Кияновська. Це глибока, болюча і дуже дражлива книга. Думаю, багато кого вона зацікавить. Можу згадати, звичайно, книгу Бориса Гуменюка - позивний "Кармелюк". Він був безпосереднім учасником цієї війни й починав писати нариси ще 2014 року. Не можу не відмітити книги сумського письменника Євгена Положія. Це і "Іловайськ", і "5 секунд, 5 днів", яка вийшла минулого року. Насправді про війну в Україні вже є велика кількість літератури. Вона дуже різна. І це, мабуть, природно", - сказав поет.

До речі, Жадан розповів про стан культури в Україні.