ua ru

Відомий письменник про реальну небезпеку двомовності для України

Відомий письменник про реальну небезпеку двомовності для України Фото (Телеграф)

"Українців не привела до тями навіть війна з московським загарбником", - вважає письменник

Двомовність, що культвується в країні, завжди буде нести загрози для української держави. Про це заявив відомий український публіцист та письменник Василь Шкляр в інтерв'ю "Еспресо.ТБ".

"Це (двомовність – ред.) - одне з ментальних непорозумінь українців, яке дає право сусідам називати Україну недодержавою. Мільйони наших громадян пишуть в анкетах, що їх рідна мова українська, а розмовляють російською. І їх навіть не привела до тями війна з московським загарбником. Чи є в цій двомовності небезпека для держави? Звісно, є. Як би там не характеризували "русский мир" з точки зору путінської політики, що б не говорили політологи про цивілізаційний розлом, але основою цього "світу" є російська мова. Московський загарбник прийшов визволяти "своїх", і більшість обивателів на окупованих територіях дійсно виявилося їхніми", - вважає Шкляр.

Письменник стверджує, що "хохли і малороси" протягом століть пристосовувалися до мови імперії.

"Вони підлаштовувалися під неї не тому, що любили цю мову, а тому, що без неї не можна було обійтися, якщо ти хотів робити кар'єру. Їм здавалося, що російська мова вище їхньої, що вона дає право на приналежність до вищої культури, до привілейованої касти. Українська класична література, до речі, всмак покепкувала над такими перевертнями", - каже Шкляр.

Він також заявив, що за часів незалежності цих людей можна було привести до тями простим цивілізованим шляхом.

"Зробити так, щоб без державної мови громадянин не міг обійтися. Якщо хочеш здобути освіту, якщо хочеш робити ту ж кар'єру – знай державну мову", - підсумував письменник.

До речі, Дизель Шоу смішно обіграли ситуацію на тему української мови.