ua en ru

Скандальний російський актор хоче стати президентом України

Скандальний російський актор хоче стати президентом України Колаж РБК-Україна

Шоумен зазначив, що йому це пропонували в СБУ

Скандальний російський актор і шоумен Микита Джигурда заявив, що готовий стати президентом, але не Росії, а України. Про це повідомляє російське видання НСН.

"Якщо піду в президенти, то тільки в президенти України! Як і Ксюша Собчак, щоб навести шереху", — сказав він.

Джигурда зазначив, що не сам це придумав.

"Коли в 2014 році перед Майданом я зустрічався з представниками СБУ, мене запитували, чи я готовий піти в президенти України", — розповів скандальний шоумен.

Микита Джигурда народився в Києві в 1961 році. Після школи поступив у Київський інститут фізичної культури. У 20 років був поміщений у психіатричну лікарню з діагнозом "гипоманиакальный психоз". Після першого курсу пішов з інституту і поїхав до Москви, де вступив в Щукінське театральне училище, яке закінчив в 1987 році.

У грудні 2013 року Джигурда виступив на сцені Евромайдана, де прочитав власні вірші, виконав гімн України і підтримав протестувальників. Проте вже в 2014 році артист взяв участь у проросійському мітингу в Донецьку і заявив про підтримку самопроголошеної "ДНР".

9 березня 2017 року Джигурда отримав "громадянство ДНР". Під час церемонії вручення паспорта Джигурда заявив: "Я пишаюся тим, що став громадянином "ДНР".

14 березня указом "глави ДНР" Олександра Захарченко Джигурда був позбавлений громадянства, через п'ять днів після його отримання. За словами Захарченка, "паспорт ДНР" був виданий Джигурді помилково.

Джигурда розповів, що, отримавши паспорт ДНР", він став переконувати бойовиків, що потрібно робити акцент на тому, що "ДНР" є частиною України, і запропонував сепаратистам перейменувати її в "ДНРУ" — Донецьку народну республіку України. Також артист заявив, що запропонував бойовикам ввести дві державні мови-російська та українська, щоб перестати бути в очах українців і всього світу сепаратистами. "Влада" відповіли Джигурді, що так звана "ДНР" не Україна, а частина "Новоросії".

Нагадаємо, що Джигурду вирішили виключити зі Спілки кінематографістів України. Секретаріат Національної спілки кінематографістів України постановив виключити з об'єднання одіозного актора.