ua en ru

Помер лауреат Пулітцерівської премії

Помер лауреат Пулітцерівської премії Фото: pxhere.com

Йому було 85 років

У США помер відомий письменник Філіп Рот. Про смерть літератора повідомляє The New York Times.

Філіп Рот помер від серцевої недостатності у віці 85 років.

Нащадок єврейських мігрантів з Галичини, Рот народився в березні 1933 року. Він працював у журналі New Republic, а після зайнявся письменницькою діяльністю.

Перша книга письменника "Прощай, Коламбус" була удостоєна Національної книжкової премії. Після Філіп Рот написав такі твори, як "Вона була така гарна", "Великий американський роман", "Трилогія про Девіда Кіпеша" і "Випадок Кравця".

Помер лауреат Пулітцерівської премії

Фото: Філіп Рот (pinterest.es ARN)

Філіп Рот — лауреат Пулітцерівської премії, премії Франца Кафки та Американської літературної премії ПЕН/Фолкнер. Пулітцерівську премію письменник отримав у 1998 році за роман "Американська пастораль". Цей твір він написав вже після 60 років, чим здивував свого читача.

Тричі Філіп Рот ставав лауреатом Міжнародної Букерівської премії. У знак визнання літературних заслуг Рота влади його рідного міста Ньюарк назвали його ім'ям одну з міських площ.

У 2010 році президент Барак Обама вручив Роту Національну гуманітарну медаль США, яка вручається за особливий внесок у гуманітарну науку. У вересні 2013 року міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус урочисто вручив письменнику найвищу французьку нагороду — орден Почесного легіону.

Нагадаємо, що помер відомий український вчений і археолог.

Коротко про головне за 22 травня