ua en ru

Як склалася доля провідних спортсменок України після відходу з великого спорту

Як склалася доля провідних спортсменок України після відходу з великого спорту Українські чемпіонки - справжня гордість України (Колаж РБК-Україна)

На прикладі провідних спортсменок України Styler переконався, що "життя після великого спорту" існує

Професійних спортсменів умовно можна розділити на дві категорії: для одних відхід з великого спорту рівносильний "самогубству", для інших – це "двері" в нові перспективи і досягнення.

Редакція Styler вирішила поцікавитися, як склалося життя деяких провідних Олімпійських чемпіонок України після офіційного завершення спортивної кар'єри.

Олімпійська чемпіонка з фігурного катання Оксана Баюл: Скандали і успішний бізнес в США

Українська фігуристка Оксана Баюл

Фото: Українська фігуристка Оксана Баюл (oksanabaiul.com)

Фігуристка Оксана Баюл, яка виступала в одиночному катанні, увійшла в історію нашої країни як перша Олімпійська чемпіонка незалежної України.

Народилася спортсменка у Дніпропетровську в родині інженера-механіка і вчительки французької мови. До речі, батьки майбутньої чемпіонки розлучилися, коли їй було два роки. Вихованням доньки займалася мама Марина і вітчим Анатолій.

Цікаво, що мама Оксани пророкувала дочці майбутнє прими-балерини. В одній зі своїх книг "Oksana: My Own Story" ("Оксана: Моя історія") Баюл писала: "Коли я була маленькою, мама запитала мене, чи я хочу кататися під музику з мого улюбленого балету "Лебедине озеро". "Ні, мамо. Музика дуже повільна", – відповіла я їй. – "Мені хочеться стрибати на льоду, крутитися! Але мама сказала: "І все-таки коли-небудь ти будеш кататися під "Лебедине озеро". І як у воду дивилася. У 1994 році на Олімпіаді я виступала під "Лебедине озеро".

Маленька Оксана Баюл

Фото: Маленька Оксана Баюл (segodnya.ua)

Оксана Баюл з бабусею

Фото: Оксана Баюл з бабусею (segodnya.ua)

Мама Оксани Баюл була впевнена, що донька стане балериною, а от бабуся майбутньої Олімпійської чемпіонки по-іншому оцінила ситуацію, відверто сказавши дівчинці, що вона занадто товста і в балетну школу її не приймуть.

"Мама засмутилася, але бабуся обняла мене і прошепотіла: "У мене є для тебе подарунок". І принесла велику коробку - там були ковзани! На наступний день дідусь повів мене на міський каток. Ледь ступивши на лід, я зрозуміла, що це моє", - згадує всесвітньо відома фігуристка.

Мама Оксани Баюл хотіла, щоб донька стала балериною

Фото: Мама Оксани Баюл хотіла, щоб донька стала балериною (olympicchannel.com)

У чотири роки маленька Оксана почала займатися фігурним катанням.

У Оксани Баюл було непросте дитинство. Мати померла від раку яєчників, коли Оксані було 13 років. До цього часу вже померли бабуся і дідусь по материнській лінії. У батька давно була інша сім'я. І дівчинка залишилася круглою сиротою.

Під свою опіку Оксану взяв її тренер Станіслав Коритек. Але зовсім скоро він переїхав у Канаду – спортсменка залишилася зовсім одна. Їй навіть доводилося спати на ліжку на ковзанці, де вона тренувалася.

Оксана Баюл з тренером Галиною Зміївської

Фото: Оксана Баюл з тренером Галиною Змієвською та Віктором Петренко – зять і вихованець Зміївської, Олімпійський чемпіон, допоміг покрити витрати Баюл (ua.tribuna.com)

У 1991 році Оксану Баюл забрала до себе ведучий одеський тренер з фігурного катання Галина Змієвська.

Пізніше чоловік Галини згадував: "Дружина одного разу розповіла про драматичну долю дівчинки з Дніпропетровська: тренер виїхав в Канаду, мати померла, вітчим знайшов іншу жінку. На наступний ранок чую: "Змій, ти не міг би стати спонсором Оксани"? Спонсором я бути не захотів: просто через кілька днів Баюл переїхала в наш будинок на правах члена сім'ї. А через деякий час стала першою і єдиною в історії незалежної України "зимовою" Олімпійською чемпіонкою! В СРСР взагалі не було переможниць Олімпіади в жіночому катанні, на пострадянському просторі також ніхто не зміг повторити подвиг Оксани. Вона — честь і гордість українського спорту".

На зимовій Олімпіаді 1994 року Оксана Баюл виконала одну з кращих коротких програм в історії фігурного катання! Її виступ деякі судді оцінили до 5,9 балів.

Відео: На зимовій Олімпіаді-94 Оксана Баюл виконала одну з кращих коротких програм в історії фігурного катання (YouTub/Best FigureSkat)

Крім того, Баюл вважається чемпіонкою світу (1993), дворазовою чемпіонкою України (1993, 1994) і Заслуженим майстром спорту України.

Незабаром після перемоги на зимовій Олімпіаді 17-річну Баюл запрошують переїхати в США і виступати на змаганнях під прапором цієї країни. Спортсменка погоджується.

Фігуристки Ненсі Керріган, Оксана Байул і Лу Чен

Фото: Фігуристки Ненсі Керріган, Оксана Баюл і Лу Чен на церемонії вручення медалей на зимових Олімпійських іграх в Ліллехаммері 1994 рік (thoughtco.com)

Так перед спортсменкою відчинилися двері в "американську мрію" з вагомим "бонусом" - фанатами, великими грошима і фатальними розвагами із забороненим для спортсменів алкоголем.

"До сих пір згадую, як відбулося моє знайомство з "предметом" (алкоголем, - ред.). У першому ж своєму професійному турі в США я була хедлайнером. Крім мене, майже всі фігуристи в автобусі були дорослими, і він був заповнений алкоголем. Більшість з фігуристів були росіянами і американцями, і майже всі вони пили. Тоді спробувала і я", - згадує Баюл.

Оксана Баюл на поштовій марці

Фото: Оксана Баюл на поштовій марці (wikipedia.org)

У 1997 році 19-річна Баюл п'яною сіла за кермо, потрапила в аварію, врізавшись в дерево, через що проходила тривале лікування (під час аварії спортсменка зламала ребра). Була засуджена на умовний термін.

Після Баюл пройшла примусовий курс лікування від алкоголізму, із-за чого набрала 15 кілограмів. Однак вона знайшла в собі сили повернутися у великий спорт.

Оксана Баюл

Оксана Баюл сьогодні (скріншот поста twitter.com/oksanabaiul)

У 33 роки відома фігуристка знову повернулася в Україну і навіть вступила в Національний педагогічний університет імені Драгоманова на факультет "Тренерська робота". Баюл навіть планувала відкрити в Києві школу фігурного катання. І все ж "момент прозріння" тривав недовго. Через чотири роки фігуристка закинула навчання і повернулася в США.

У 2015 році Баюл публічно звинуватила свого колишнього тренера Галину Змієвську, Віктора Петренко і керуючого Джозефа Лемура в шахрайстві, заявивши, що вони "крадуть її гроші" вже більше 10 років. Ініціювала кілька судових позовів в США, звинувачуючи своїх агентів в неправильному розподілі прибутку і незаконному використанні її імені.

Оксана Баюл у США

Всесвітньо відома спортсменка сьогодні живе в Лас-Вегасі, США (скріншот поста twitter.com/oksanabaiul)

Сьогодні Оксана Баюл продовжує жити в США. Відома спортсменка перебуває у шлюбі зі своїм менеджері Карло Фаріне (італійсько-американський бізнесмен, інвестор і продюсер, - ред.). За словами Баюл, з майбутнім чоловіком вони познайомилися ще навесні 2010 року. Спортсменка воліє, щоб її називали Оксана Баюл-Фаріна. Проживають вони в Лас-Вегасі. Дітей у спортсменки немає.

Баюл займається бізнесом. У неї є свій бренд одягу та аксесуарів Oksana Baiul.

Оксана Баюл-Фарина з чоловіком Карло Фарина

Оксана Баюл-Фаріна з чоловіком Карло Фаріна (скріншот поста twitter.com/oksanabaiul)

Фото: Оксана Баюл з чоловіком

Фото: Оксана Баюл з чоловіком (baiulfarina.com)

Олімпійська чемпіонка рідко спілкується з журналістами, які "поливають її брудом", вона не любить, коли їй згадують її "бурхливе минуле" і проблеми з алкоголем. Проте останнім часом про Баюл згадують у світлі її скандальних судових розглядів: то за неправомірне використання її імені, фотографій і відео, то за спотворенням фактів її біографії журналістами.

Також Баюл продовжує займатися активною благодійною діяльністю.

Однак в Україну чемпіонка поки що не збирається. І все ж уточнює: "Скажімо так: я постараюся повернутися в Україну рано чи пізно. Це моя батьківщина, вона назавжди залишається в моєму серці, думках і молитвах".

Чотириразова олімпійська чемпіонка, українська плавчиня Яна Клочкова: Світське життя і пошуки особистого щастя

Яна Клочкова

Фото: Українська "золота рибка", плавчиня Яна Клочкова (instagram.com/yana_klochkova)

Яна Клочкова на сьогоднішній день вважається найбільш титулованою спортсменкою України в історії Олімпійських ігор. У чотириразової Олімпійської чемпіонки навіть є "народне" прізвисько – золота рибка. До речі, коли спортсменка прощалася з великим спортом їй символічно подарували акваріум із золотою рибкою.

Народилася майбутня всеукраїнська гордість у Сімферополі у 1982 році. Плаванням маленька Яна почала займатися вже в 7 років. При цьому у батьків Яни також було спортивне минуле.

"Батьки дуже любили одне одного. А познайомилися вони так. Мама, яка жила в Сімферополі, в юності захоплювалася легкою атлетикою. Одного разу вона приїхала в Харків на змагання, а тато — красень зростом у два метри і теж легкоатлет-першорозрядник — ті змагання судив. Між ними відразу спалахнула любов, і, коли батько пішов в армію, мама писала йому нескінченні листи і присвячувала вірші", - згадує Яна Клочкова.

Клочкова встановила чимало рекордів України

Фото: Клочкова встановила чимало рекордів України (slavorum.org)

Навчалася в Харківському училищі фізкультури та спорту, яке закінчила в 2001 році. А ось вищу освіту здобула в Київському Національному університеті фізичного виховання і спорту України.

Безумовно, в історію українського спорту "золота рибка" назавжди увійшла завдяки своїм нагородам і рекордам.

Відео: Яна Клочкова - найтитулованіша спортсменка України в історії Олімпійських ігор (YouTube/Дарина Дідух)

Яна Клочкова встановила 50 рекордів України в 25 - і 50-метрових басейнах на дистанцію 100, 200, 400 метрів комплексним плаванням; 200, 400 і 800 метрів вільним стилем; 100 і 200 метрів на спині, 200 метрів батерфляєм і естафетним плаванням

На Олімпійських іграх в Сіднеї встановила світовий рекорд на дистанції 400 метрів комплексним плаванням і рекорд Європи на дистанції 200 метрів комплексним плаванням.

Маленька Яна Клочкова

Фото: Маленька Яна з батьками та молодшою сестрою Анною (karavan.ua)

Клочкова – дворазова чемпіонкою світу, срібним призером Чемпіонату світу (Фукука, 2001 рік). Крім того, нагороджена українськими національними орденами: орденом княгині Ольги, "За заслуги", "Герой України" - перерахувати всі нагороди спортсменки буде складно.

У 2008 році Яна Клочкова зявила, що йде з великого спорту. Офіційний захід з цього приводу відбулося в березні 2009 року в олімпійському басейні Харкова при повністю заповнених трибунах. До речі, українська плавчиха Клочкова – почесний громадянин Харкова і Донецька.

Яна Клочкова з колишнім чоловіком Леваном

Фото: Яна Клочкова з колишнім чоловіком Леваном (karavan.ua)

Через рік після офіційного "розлучення з водою", у Яни Клочкової народився син Олександр (нар. у 2010 році) від грузинського спортсмена і бізнесмена Левана Нодаровича Ростошвілі. На жаль, Ростошвілі кинув Яну ще під час її вагітності.

Тоді Яна переїхала жити в батьківську квартиру, де в одній з кімнат облаштували дитячу. Яна неодноразово говорила, як сильно вона вдячна своій мамі Олені і сестрі Анні за те, що вони допомагали молодій мамі і доглядали за дитиною.

"Як же добре, коли мама під боком! Вона мені підказує, що і як робити. Без мами я б навряд чи впоралася!.. Завдяки мамі і сестрі, які можуть посидіти з малюком під час моєї відсутності, я хочу відновити тренування в басейні. За час вагітності я набрала 25 кілограмів. Зараз вже скинула 15", - розповідала Яна.

Спортсменка Яна Клочкова

Яна Клочкова спорт не закидає (скріншот поста instagram.com/yana_klochkova)

У 2011 році Яна Клочкова очолила Національний Олімпійський Комітет, однак вже в 2012 році вийшла з нього зі скандалом.

Яна Клочкова тоді заявила: "Я зрозуміла, що виконавчі органи НОК від мене чекають чогось іншого. Пізніше стало ясно, чого саме: прогулянок по подіуму як модель, що рекламує спортивну форму і людини, яка б перерізала червону стрічку під оплески спонсорів НОК".

На відміну від багатьох інших спортсменів у Клочкової якось не задається з бізнесом. Півроку побувши співвласником ливарно-механічного заводу і кримського санаторію, спортсменка продала свої акції і заявила, що вважає за краще займатися благодійністю. Однак і тут все було не так добре.

Українська чемпіонка Клочкова

Фото: Українська спортсменка сьогодні занурена в материнство (скріншот поста instagram.com/yana_klochkova)

У 2007 році Клочкова спільно з віце-чемпіоном Олімпійських ігор Денисом Силантьєвим створила благодійний фонд "Україна спортивна". І все ж через відсутність належного фінансування фонд довелося закрити.

"Палко мрію знайти собі справу по душі. Адже Благодійний фонд, яким ми займалися з Денисом, закрився - спонсор припинив дотації. А державі немає справи, чим займаються її "Герой" по завершенні спортивної кар'єри. Ось і виходить, що знову я можу розраховувати тільки на себе. Хоча, якщо чесно, сподіваюся знайти партнера по бізнесу. Я багато працювала на своє ім'я", - зізналася Яна одному з видань в 2016 році.

Яна Клочкова з сином Олександром

Яна Клочкова з сином Олександром (скріншот поста instagram.com/yana_klochkova)

На даний момент Яна проживає в Києві зі своїм сином. Про особисте життя не любить розповідати. І все ж у світських хроніках час від часу з'являються новини про романи української спортсменки. Один час у "жовтій пресі" активно "ялозили" тему, мовляв, Яна Клочкова попросила скандально відомого російського звідника Петра Лістермана знайти їй чоловіка. Пізніше спортсменка спростувала ці чутки.

Сьогодні Яна Клочкова цілком зосереджена на материнстві. Вона відвідує різні світські заходи, часто подорожує, захоплюється фотографією, а також веде свій мікро-блог Instagram.

Дворазова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва: Життя в США і насичена тренерська робота

Лілія Подкопаєва

Фото: Українська спортсменка Лілія Подкопаєва (facebook.com/lilia.podkopayeva)

Про життєві перипетії відомої української гімнастки після відходу з великого спорту говорили активніше, ніж про її спортивні досягнення.

При цьому на рахунку Подкопаєвої - 45 золотих, 21 срібної та 14 бронзових медалей, звання абсолютної чемпіонки світу зі спортивної гімнастики (1995), чемпіонки Європи (1996), Дворазової Олімпійської чемпіонки Ігор в Атланті (1996), володарка Кубка Європи (1995).

Народилася Лілія Подкопаєва 1978 року в Донецьку. Батьки маленької Лілії розійшлися, коли їй було два роки. Як результат, на гімнастику майбутню чемпіонку привела бабуся. Дівчинці тоді було 5 років.

У 1996 році на Олімпійських іграх в Атланті Подкопаєва завоювала відразу дві золоті медалі в абсолютній першості та вільних вправах. Так Лілія зійшла на п'єдестал кращих спортсменів не тільки України, але і всього світу. Справа в тому, що її "фішку" - подвійне сальто вперед з поворотом на 180° - ще досі ніхто не може повторити, навіть чоловіки.

Відео: Виступи Лілії Подкопаєвої на Олімпійських іграх в Атланті-96 (YouTube/ Diego Espinosa)

Після відходу з великого спорту Подкопаєва організувала в Донецькій області мережу гімнастичних шкіл, заснувала і очолила Міжнародний благодійний фонд "Здоров'я поколінь", а також організувала спортивний фестиваль "Золота лілія"

У 2004 році була національним послом в Раді Європи з питань спорту, толерантності та чесної гри. У 2005-му - послом Доброї Волі ООН з питань Сніду. У 2007 році нагороджена ООН за боротьбу з ВІЛ/Снідом.

Лілія Подкопаєва на Олімпіаді 1996

Фото: Після тріумфу на Олімпіаді в Атланті Подкопаєва стала всесвітньо затребуваною спортсменкою (amorq.com)

У 2004 році Лілія Подкопаєва вийшла заміж за бізнесмена і відомого організатора спортивних заходів Тимофія Нагорного, з яким прожила разом сім років.

Відомо, що в 2006 році Лілія і Тимофій усиновили хлопчика – Вадима. Цікаво, що в тому ж році у пари народилася рідна дочка Кароліна (названа в честь своєї хрещеної Ані Лорак).

Тоді в різних ЗМІ розпускали плітки, мовляв, якщо у пари народиться рідна дитина, то вони відмовляться від приймального. Звичайно, ж, Подкопаєва та Нагорний такі чутки всіляко припиняли.

"Друзі запитали: "Тепер ви відмовитеся від дітдомовської дитини?" Ми відповіли в один голос: "Ніколи і ні за що!" Цей малюк посланий Богом. Думаю, моя вагітність — нагорода за те, що ми вирішили всиновити його. На суді задали питання: "Чи не боїтеся, що коли у вас народиться своя дитина, то хлопчикові з дитбудинку будете приділяти менше часу?" Ні, інакше будемо за це покарані. Ми свого синочка так любимо! Кілька днів йому було зле, його нудило. Ми ніяк не могли зрозуміти, що відбувається. У нас побували кращі лікарі міста", - розповідала Олімпійська чемпіонка.

Лілія Подкопаєва, сьогодні

Фото: Сьогодні Подкопаєва "мотається" по Штатах і проводить майстер-класи зі спортивної гімнастики (скріншот поста facebook.com/lilia.podkopayeva)

Після розлучення з чоловіком Лілія Подкопаєва стала часто їздити в США, де проводить майстер-класи зі спортивної гімнастики. При цьому спортсменці поки складно назвати себе тренером.

"Поки назвати себе тренером не можу. Для мене тренери — це люди, які проводять в гімнастичному залі все свій час. Як це робила мій тренер Галина Іванівна Лосинская, мій старший тренер Олег Васильович Остапенко, який працював з нашою збірною. Тоді і ми, і вони буквально жили в залі. В Америці ж я запрошений гість, який мотивує дітей і дорослих йти до своєї мети, не дивлячись ні на що. Протягом багатьох років мене запрошують як почесного гостя на різні фестивалі, я проводжу майстер-класи та лекції", - пояснює Лілія.

І все ж сьогодні українська гордість разом з дітьми (11-річним Вадимом і 10-річною Кароліною), а також своєю мамою Людмилою живе в США, штаті Флорида.

Лілія Подкопаєва з донькою Кароліною і сином Вадимом

Фото: Лілія Подкопаєва з донькою Кароліною і сином Вадимом (viva.ua)

Лілія Подкопаєва у Нью-Йорку

Лілія Подкопаєва в Нью-Йорку (скріншот поста facebook.com/lilia.podkopayeva)

У чемпіонки насичений тренерський графік, тому вона їздить по всій країні. Але іноді навідується в Україну, хоча в різних інтерв'ю зізнається, що останнім часом приїжджати в рідну країну їй все складніше через насичену роботу.

"Діти ходять у public school. Ми живемо в хорошому районі (тут район визначається за того, яка школа, який у неї рівень). Ти не можеш їздити в школу з іншого району, тут з цим дуже строго. Тому люди знімають або купують квартири чи будинку поруч з добрими школами, щоб дати дітям добру освіту. Американці не шкодують на це грошей, вони будуть переїжджати і змінювати місце проживання (місто, штат, щоб потрапити в певну школу, якщо бачать потенціал дитини, бачать можливості і хочуть їх використати", - розповідає Лілія.

Поки що Подкопаєва знаходиться "у вільних відносинах", вона виховує двох дітей, ділитися спортивним досвідом з іншими дітками. Пояснює, що в побуті їй дуже допомагає мама. Крім того, Подкопаєва активно веде свою Facebook-сторінку.

Олімпійська чемпіонка з вільної боротьби Ірина Мерлені: Активна мама, яка займається танцями на пілоні

Українська спортсменка, яка виступає у вільній боротьбі Ірина Мерлені

Фото: Українська спортсменка, яка виступає у вільній боротьбі Ірина Мерлені (facebook/iryna.merleni)

Багаторазова чемпіонка світу і Європи Ірина Мерлені народилася у Кам'янець-Подільськму. Відома українка неодноразово розповідала, що любов до спорту їй з дитинства прищеплював отець Олексій Володимирович, записавши доньку на гімнастику. Як-то маленька Іра надивилася фільмів з Джекі Чаном і Брюсом Лі, після чого їй дуже захотілося займатися боротьбою. Однак батько таку ідею не підтримав і перший час всіляко протестував. І все ж в 15 років дівчина стала займатися вільною боротьбою.

Ірина Мерлені "зійшла на Олімп кращих українських спортсменів" у 2004 році, коли здобула "золоту" перемогу на Олімпіаді в Афінах.

Відео: Перемога Ірини на Олімпіаді в Афінах, 2004 рік (YouTube.com/ korolkova)

У 2008 році на Олімпіаді в Пекіні Ірина виборола "бронзу". Ця нагорода була для української спортсменки багато в чому більш значущою. Справа в тому, що напередодні Ігор Мерлені отримала серйозну травму лівого коліна – розрив хрестоподібної зв'язки.

"Фішка" Мерлені – під час тренувань брати в якості спаринг-партнерів хлопців, які на кілька кілограмів важче її. Під час чергового тренування партер Ірини травмував її. Тоді перед дівчиною стояв складний вибір: зробити операцію і забути про Олімпіаду або "забити" на своє здоров'я. Ірина зізналася, що в той період вона ледь не впала в депресію. На щастя, все вирішилося вдало. Лікарі провели успішну операцію, і спортсменка встигла реабілітуватися.

Ірина Мерлені

Після відходу з великого спорту, Мерлені не полишає активні тренування. Сьогодні триразова чемпіонка світу захоплюється танцями на пілоні (скріншот поста facebook/iryna.merleni)

Мерлені стала відомою не тільки завдяки своїм спортивним досягненням – дівчина також встигла "зарекомендувати" себе в "гламурних" новинах.

Подейкували, що українська спортсменка уклала фіктивний шлюб з греком, взяла його прізвище та переїхала жити в Грецію, де виступала на різних змаганнях під прапором цієї країни.

спортсменка Ірина Мерлені

Ірину часто запрошують взяти участь у складі журі різних змагань (скріншот поста facebook/iryna.merleni)

Згодом Ірина спростувала ці чутки. Справжнє прізвище Ірини - Мельник. Мерлені – це псевдонім.

Спортсменка дійсно деякий час жила в Греції. І все ж вона зізналася: "За той час я ні на одному офіційному змаганні не виступала як гречанка. Перемогла під грецьким прапором лише на кількох комерційних турнірах".

Більше того, ніякого чоловіка-грека Яниуса Мерлені не було.

"Прізвище придумав тренер Христоф. Довго крутив - Меліні, Мелиси, щоб в кінці було "і", як у греків. Спочатку не дуже любила це прізвище, аж мурашки по тілу йшли, коли мене так називали. А тепер сама прошу, щоб так звали. На змаганнях виступаю як Мерлені. Точного перекладу цього прізвища не знаю. Це щось з медом пов'язано", - розкрила таємницю українська спортсменка.

А ось в паспорті Ірина записана під прізвищем Микульчин – у 2006 році дівчина вийшла заміж за майстра спорту з вільної боротьби Андрія Мікульчина. У них народився син Артур. У 2011 році у пари народився другий син, якого назвали Адамом.

Ірина Мерлені з синами Адамом і Артуром

Ірина Мерлені з синами Адамом і Артуром, 1 вересня 2015 (скріншот поста facebook/iryna.merleni)

alt

Молодшого сина Ірини в цьому році привітали з випуском з дитячого садка (скріншот поста facebook/iryna.merleni)

У 2012 році Мерлені завершила спортивну кар'єру, але не полишила активний спосіб життя.

Олімпійська чемпіонка завжди захоплювалася вокалом. Іноді Ірина навіть співала на різних спортивних заходах.

35-річну чемпіонку дуже часто запрошують на церемонії відкриття спортивних заходів. Також її можна побачити серед членів журі.

Мерлені

Скріншот поста facebook/iryna.merleni

Сьогодні Мерлені займається танцями на пілоні. Проживає в Хмельницькому.

Нещодавно спортсменка взяла участь тематичному в чемпіонаті PALMYRA pole championship (проходив в Одесі).

"Гаряча" спортсменка активно веде свій блог на Facebook-сторінці, де можна дізнатися про її останні досягнення, спілкування з фанатами і вокальних успіхи.

Олімпійська чемпіонка з багатоборства Наталя Добринська: Любляча мама і борець за розвиток великого спорту в Україні

Наталя Добринська

Фото: Наталія Добринська (foto.delfi.lv)

Майбутня Олімпійська чемпіонка 2008, Чемпіонка світу і Європи, Заслужений майстер спорту України Наталія Добринська народилася в 1982 році в селі Якушинці (Вінницька область).

При цьому про вибір хобі для дівчинки в сім'ї майбутньої чемпіонки довго не думали. Любов Аполлінаріївная (мама Наталії) – чемпіонка Вінницької області з армрестлінгу і журналістка. Батько, Володимир Степанович, - керівник відділу Вінницької райдержадміністрації, займається інвалідним спортом. Сестра — Вікторія Добринська, майстер спорту зі стрибків у висоту.

У 2004 році Добринська потрапила на Олімпіаду в Афінах, де посіла 8 місце. Проте вже через чотири роки на Олімпійських іграх в Пекіні 26-річна Наталя виборола 1-е місце в семиборстві і принесла збірній України п'яту золоту медаль.

Її світовий рекорд у п'ятиборстві (5013 очок) досі залишається ніким не побитий!

Наталя Добринська з чоловіком і дітьмиНаталія Добринська з чоловіком і дітьми (скріншот поста facebook.com/ndobrynskaya)

У 2012 році помер чоловік Наталі - тренер Дмитро Поляков, заслужений діяч фізичної культури і спорту України. Після трагедії спортсменка невдало виступила на Олімпіаді в Лондоні, навіть не завершивши змагання.

У 2013 році Добринська офіційно оголосила про завершення спортивної кар'єри. Урочиста церемонія проводів видатної української спортсменки відбулася 27 жовтня в НСК "Олімпійський".

"Кожен спортсмен боїться дня, коли він повинен завершити свою спортивну кар'єру... Я ж розуміла, що могла залишатися в спорті ще років 5-6 точно, але знайти мотивацію для цього з кожним виступом було все важче. Мені пощастило досягти того, про що мріяла в спорті, і навіть більше! В один момент відчула, що пора переходити на інший рівень. Це не означало, що я прощалася зі спортом, просто тоді мені відкрився шлях ще більшого занурення в нього. Для мене це не було важке рішення, адже я точно знала, що буду робити і чим буду займатися далі", - зізналася Наталя.

Наталя Добринська та Костянтин Євтушенко

Фото: Наталя Добринська та Костянтин Євтушенко відіграли весілля на НСК "Олімпійський" (sport.bigmir.net)

Наталя Добринська з чоловіком

Наталія Добринська з чоловіком (скріншот поста facebook.com/ndobrynskaya)

У 2014 році Наталя Добринська знову вийшла заміж. Обранцем чемпіонки став бізнесмен, учасник шоу "Холостяк-4" Костянтин Євтушенко. До речі, весілля пара відсвяткувала на НСК "Олімпійський".

У 2014 році Добринська народила сина Дарія, а у вересні 2016 року у олімпійської чемпіонки і екс-героя проекту "Холостяк" народилася дівчинка. Доньку назвали Алісою.

До речі, в 2010 році Добринська стала депутатом Вінницької обласної ради. З політичною кар'єрою дуже скоро розірвала відносини, так як розчарувалася в цій сфері.

Сьогодні Наталя займається вихованням двох дітей, вона часто їздить у різні країни, що пов'язано з діяльністю чоловіка. І все ж Наталя дуже активно простежує долю українського спорту.