ua en ru

Зміна монарха?: вперше принц Чарльз замінив Єлизавету ІІ у проведенні пам'ятних заходів

Зміна монарха?: вперше принц Чарльз замінив Єлизавету ІІ у проведенні пам'ятних заходів Фото: принц Чарльз іnstagram.com clarencehouse)

91-річна королева Єлизавета II вперше за роки свого правління спостерігала за церемонією з боку

У Лондоні в день поминання загиблих у Першій світовій війні пройшла церемонія покладання вінків до Кенотафу, пам'ятника Невідомому Солдату. Про це повідомляє РадіоСвобода.

Вперше щорічну Поминальну неділю провів спадкоємець британського престолу принц Чарльз. Раніше протягом більше шести десятиліть цю церемонію проводила його мати – королева Єлизавета II.

ЗМІ розцінюють це як поступову передачу монарших повноважень спадкоємця престолу.

91-річна королева Єлизавета II вперше за роки свого правління спостерігала за церемонією з боку, перебуваючи на балконі разом зі своїм чоловіком принцом Філіпом, герцогом Единбурзьким, невісткою герцогинею Корнуольською Каміллою і герцогинею Кетрін Кэмбриджской.

Королева вже не перший раз "скорочує" рівень своєї участі в церемоніальних заходах після 65 років перебування на престолі. Принц Уельський вже втретє виконує цей церемоніал. Проте у попередні два рази він покладав вінки, коли Єлизавети II не було в країні.

"Чарльз не молодий і далеко не так популярний серед британців, як його син Вільям. Також більше люблять Кейт, дружину Вільяма, ніж герцогиню Каміллу, дружину Чарльза, в якій бачать причину розриву принца з принцесою Діаною. Однак молодість і недосвідченість Вільяма може зіграти йому на руку. Разом з "брекситом" зміна монарха може посилити кризу в державі і навіть спричинити розпад країни з виходом Шотландії. Тим більше враховуючи події в Каталонії, за якою про відокремлення заговорили й інші схожі регіони", — говорить британська журналістка Олівія Мейсон, передають "Вести".

Нагадаємо, що герцогство принца Чарльза вклала в офшори мільйони фунтів.