ua en ru

Тар'я Турунен змусила київських музикантів п'ять років чекати зустрічі з нею

Тар'я Турунен змусила київських музикантів п'ять років чекати зустрічі з нею Фото: Репетиція концерту Тар'ї Турунен у Києві (Прес-служба компанії Квартал-Концерт)

У столиці почалися закриті репетиції, приурочені до майбутнього концерту екс-солістки гурту Nightwish

Всього два тижні лишилося до концерту всесвітньо відомої оперної і рок-діви, екс-солістки гурту Nightwish Тар'ї Турунен, яка виступить у Києві з єдиним сольним концертом 21 грудня.

Зірка номер один у Фінляндії приїжджала в Україну п'ять років тому і змусила скучити по собі численних фанів. Останні готують улюбленої артистці грандіозний флешмоб і з'їжджаються на виступ з усього СНД. Організатори запевняють, що в касах майже не лишилося квитків.

Тар'я Турунен змусила київських музикантів п'ять років чекати зустрічі з неюФото: Репетиція концерту Тар'ї Турунен в Києві (Прес-служба компанії Квартал-Концерт)

Напередодні концерту, який обіцяє стати одним з найяскравіших музичних подій року, що минає, у Києві почалися закриті репетиції оркестру. Планується, що на сцену разом з Тар'єю вийде хор з 40 чоловік і понад 60 музикантів з Kyiv Fantastic Orchestra, які зіграють на різних інструментах – скрипках, барабанах, контрабасы...

Програма дуже складна, і, щоб реалізувати все задумане на найвищому рівні, музиканти вже зараз весь час присвячують репетиціям.

Тар'я Турунен змусила київських музикантів п'ять років чекати зустрічі з неюФото: Репетиція концерту Тар'ї Турунен у Києві (Прес-служба компанії Квартал-Концерт)

На одному з недавніх прогонів, коли весь оркестр зібрався разом і заграв одну з композицій Тар'ї, присутні боялися ворухнутися, щоб не порушити казкову атмосферу. Це було так зворушливо, що навіть диригент Микола Лисенко не зміг стримати емоцій.

"У мене мороз по шкірі, – зізнався правнук і повний тезка відомого композитора, якому належить керувати оркестром на концерті Тар'ї Турунен. – Ми стикнулися з творчістю цієї артистки, коли грали її композицію в проекті Rock Symphony. Тар'ї не було з нами на сцені. У нас був хор, сольні гітари, в міру сил ми намагалися її замінити,але це було неможливо, нам не вистачало її голосу. Ми закохалися в неї і мріяли про зустріч з нею протягом останніх п'яти років".

Тар'я Турунен змусила київських музикантів п'ять років чекати зустрічі з неюФото: Зірка номер один у Фінляндії приїжджала в Україну п'ять років тому і змусила скучити по собі численних фанів (facebook.com/tarjaofficial/)

За словами Лисенка, коли їх колектив дізнався, що візьме участь у київському концерті Турунен, радості музикантів не було меж.

"Ми вже в передчутті зустрічі. Хоча ця програма не пов'язана з Nightwish, я хочу заспокоїти тих людей, які йдуть на Тар'ю як на екс-солістку гурту. Дух heavy metal– все це є, Тар'я залишається вірна собі, навіть у різдвяних піснях. Вона зберігає свій стиль, абсолютно неповторний. Є спокійні, ліричні композиції, але є і такі, де вона згадує про своє рокерське минуле, і це неймовірно",– розповів Микола Лисенко.

Відео: Запрошення Тар'ї Турунен на концерт в Києві 21 (Youtube-канал Компанія Квартал-Концерт)

Репетиції займають у музикантів до 4 годин на день. Вони намагаються не вчити композиції напам'ять, а осягнути сутність музики і енергетику Турунен, щоб на концерті зіграти з нею гармонійно.

Тар'я Турунен – одна з найвідоміших жінок у рок-музиці. Вона знаходиться у п'ятірці найкращих академічних вокалісток світу. Британський журнал The Sun нарівні з Мадонною назвав Тар'ю однією з 50 жінок, які за життя стали безсмертними завдяки своєму внеску в музику.