ua en ru

Цукерберг намагається відсудити землю у сотень гавайців

Цукерберг намагається відсудити землю у сотень гавайців Фото: Марк Цукерберг

Глава Facebook не хоче, щоб тубільці втручалися в його особисте життя

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг судиться з сотнями мешканців гавайського острова Кауаї в спробі виселити їх і отримати можливість відпочивати на пляжі зі своєю сім'єю.

Як повідомляє CNBC, в 2014 році мільярдер витратив $100 млн на покупку нерухомості на острові. Пізніше він придбав довколишні землі ще на $30 млн, але місцеві жителі до цих пір мають право пересуватися по його землі.

Компанії, що представляють інтереси Цукерберга, звернулися в суд Кауаї з проханням ініціювати примусовий продаж земель на аукціоні. За даними видання, підприємець готовий скупити власність за завищеною ціною.

Адвокат засновника соціальної мережі Кеони Шульц зазначив, що жителі Гавайських островів протягом багатьох поколінь живуть на одній ділянці і займають маленький шматок землі. Часто вони навіть не підозрюють про те, що формально володіють обширними територіями.

"В деяких випадках мешканці навіть можуть не знати про свої володіння. Подібний розгляд у суді - стандартна процедура, покликана виявити всіх власників земель і переконатися в тому, що жителі обізнані про їх частки власності", - сказав Шульц.

Сам Цукерберг на особистій сторінці в Facebook заявив, що позови були подані з метою "виплати справедливої частки" всім власникам ділянок.

There have been some misleading stories going around today about our plans in Hawaii, so I want to clear up this. I...

Опубліковано Mark Zuckerberg 19 січня 2017 р.

"Багатьом буде приємно дізнатися про існування належних їм ділянок і до того ж отримати за це хороші гроші", - зазначив 32-річний мільярдер.

До речі, розкрито секрет аккаунта Цукерберга в Facebook.