ua en ru

Помер легендарний гітарист і один із засновників групи AC/DC

Помер легендарний гітарист і один із засновників групи AC/DC Фото: Малкольм Янг (wikimedia.org)

Відомий музикант помер на 64 році життя

18 листопада, на 64 році життя помер легендарний гітарист, один із засновників рок-групи AC/DC Малькольм Янг. Про це повідомили учасники групи на своєму веб-сайті.

"Працюючи з неймовірною відданістю і самовіддачею, він був рушійною силою групи. Будучи гітаристом, автором текстів і далекоглядним музикантом, він був перфекціоністом і унікальною людиною. Він завжди дотримувався своїх прийомів і завжди доводив заплановане до кінця", - сказано в повідомленні.

Малькольм Мітчелл Янг, відомий рок-музикант, ритм-гітарист і засновник австралійської рок-групи AC/DC народився 6 січня 1953 року в Глазго, Шотландія, в багатодітній родині. В Австралію сім'я Янгов переїхала, коли Малькольму було 10 років. Як і його старший брат Джордж, Малькольм був талановитим футболістом і збирався зробити спортивну кар'єру.

Малькольм і Ангус заснували AC/DC в листопаді 1973 року, коли Малькольму було 20 років, а Ангусу 18. Їх перше національне турне пройшло в 1974 році.

У квітні 2014 року Малькольм через проблеми зі здоров'ям припинив участь у групі. Замінив його племінник Стіві Янг. Сім'я Малькольма підтвердила чутки про хворобу і повідомила, що відомий музикант страждає від деменції-хвороби мозку, що викликає порушення пам'яті та розумової функції.

Відео: AC/DC - Thunderstruck (YouTube/acdcVEVO)

В опублікованому в 2014 році заяві AC/DC, яка була приурочена до випуску 16-го за рахунком студійного альбому Rock Or Bust було сказано, що Малькольм не зможе повернутися до роботи через хворобу.

18 листопада 2017 року після тривалої хвороби Янг помер у колі своєї сім'ї. У музиканта залишилася дружина Лінда і двоє дітей, дочка Кара і син Росс.

Журнал Guitar Player заявив, що секрет техніки Малькольма Янга в грі відкритими акордами через зв'язку невеликих підсилювачів з низьким рівнем перевантаження сигналу. У 2009 році журнал Classic Rock включив Малькольма (так само як і його брата Ангуса) у список найкращих гітаристів усіх часів.

"Він дав світові значний спадок, який буде жити вічно, Малькольм відмінно попрацював",- написали учасники групи.

Нагадаємо, в жовтні 2017 року помер ще один засновник культової групи AC/DС Джордж Янг.