ua en ru

Всесвітньо відомий піаніст назвав росіян фашистами

Всесвітньо відомий піаніст назвав росіян фашистами Фото: Андрій Гаврилов

Музикант розповів, чому відмовляється від гастролей в РФ

Знаменитий піаніст і диригент Андрій Гаврилов, який народився в Росії, назвав своїх колег в РФ фашистами. Музикант, який покинув батьківщину в 1985 році, розповів про розмову з українським другом, який запитав його про причини відмови гастролювати по Росії. Діалог він процитував на своїй сторінці в Facebook.

"До захоплення Росією Криму, в мені жевріла надія, що Росія не піде до кінця по дорозі шаленого неофашизму. Після цієї події мені другий раз довелося попрощатися з історичною батьківщиною. Вона смертельно хвора", - написав Гаврилов.

Друг попросив піаніста прокоментувати засуджених їм колег з РФ за підтримку анексії Криму.

"У мене немає колег ніде. З тієї простої причини, що в наш час у світі немає серйозних музикантів. Є тільки паразити на тілі музики, під назвою "музичний бізнес". Серйозний музикант - це насамперед значна моральна величина. Тільки досягнувши морального авторитету, ти можеш називатися Музикантом", - зазначив піаніст.

"Російські музичні ремісники не тільки аморальні, а й оскаженіло бескультурны. Це музична шпана, путінські музичні братки. А після Криму ще й фашисти. Які вже там "колеги", - додав Гаврилов.

Раніше російська чемпіонка розповіла про "теплий прийом" для росіян на Олімпіаді.