"Видатна фігура": помер знаменитий футболіст і тренер

"Видатна фігура": помер знаменитий футболіст і тренер Ілюстративне фото (instagram.com/_antonio105)

Помер Анрі Мішель - знаменитий гравець і тренер збірної Франції з футболу. Про це у вівторок, 24 квітня, повідомили в Національній спілці професійних футболістів.

"Анрі Мішель, видатна фігура французького футболу, залишив нас сьогодні вранці в свої 70 років. Профспілка висловлює свої найглибші співчуття його родині та близьким", - сказали в союзі.

Анрі Мішель (фото: twitter.com/UNFP)

Біографія Анрі Мішеля

Анрі Мішель народився 29 жовтня 1947 року. Футбольну кар'єру розпочав у клубі "Екс", звідки незабаром перейшов в "Нант", футболку якого не знімав до кінця своєї кар'єри гравця. Мішель був одним з лідерів клубу, виступаючи на позиції опорного півзахисника, а незабаром став і капітаном команди. За 16 років у складі "канарок" він виграв три титули чемпіона Франції, кубок Франції і вийшов у півфінал Кубка кубків. Всього за "Нант" Мішель провів 532 матчу в чемпіонаті країни, що є рекордом клубу. Також на рахунку Мішеля 58 матчів у складі збірної країни.

У 1982 році після завершення кар'єри гравця Мішель став тренером молодіжної збірної Франції, яку, через два роки привів до золотих медалей на Олімпіаді в Лос-Анджелесі, в тому ж році Мішель замінив Мішеля Ідальго на посаді головного тренера збірної Франції, яка дійшла до півфіналу чемпіонату світу 1986 року.

Згодом також працював зі збірними Камеруну, Марокко, ОАЕ, Тунісу, Кот-д'Івуару, Екваторіальній Гвінеї і Кенії, а також очолював клуби "Парі Сен-Жермен" і "Раджа" (Марокко). З останнім він виграв титул чемпіона країни і Кубок Конфедерації КАФ.

Анрі Мішель (фото: twitter.com/FIFAWorldCup)

Нагадаємо, 20 квітня пішов з життя всесвітньо відомий діджей Avicii, справжнє ім'я якого Тім Берглінг. Музикант помер на 29 році життя.