ua en ru

"Я зробила вибір": відома українська актриса висловилася про російську мову

"Я зробила вибір": відома українська актриса висловилася про російську мову Фото: Ірма Вітовська (РБК-Україна)

Артистка прокоментувала участь інших акторів в російськомовних проектах

Відома українська актриса Ірма Вітовська заявила, що готова працювати у фаст-фуді, лише б не брати участь в російськомовних проектах. Про це вона розповіла в інтерв'ю "Укрінформу".

"Я свій остаточний вибір на мовному питанні зробила після Іловайська. І поки ця війна триває, особисто для мене неприйнятно працювати в російськомовному сегменті, коли люди платять за Україну життям. Серед тих хлопців, які воюють, дуже багато російськомовних, але я не думаю, що вони в перспективі не бачать Україну українською", - підкреслила вона.

"Актори є рупором, голосом цієї держави, а голос України – українська, тому це наш фронт. Я сказала колегам про свою позицію, хоча я нікого не звинувачую, я розумію, що зараз важко знайти роботу, щоб протриматися і забезпечити дітей, хворих батьків, знімати квартири. Вони ламаються і йдуть зніматися російською мовою", - зазначила актриса.

Акторам, які їздять в Росію, за її словами, взагалі немає ніякого виправдання.

"А от ті, хто тут знімається в російськомовному теле-кінопродукті, навіть українському, як ми говоримо – "зроблено в Україні"... Ми ж бачимо, як наклеюються номери на машини, як переодягається форма, ці фільми все одно продаються в Росію. От по відношенню до цих акторів я не можу сказати – "ви всі повії", але мені це болить, бо, по суті, тримати оборону на даний момент одиницям дуже важко", - вважає Вітовська.

На її думку, якщо б 50-70 топових артистів відмовилися від подібних зйомок, то через півроку "ми б побачили, як руйнується ця історія".

Актриса підкреслила: поки триває війна, вона не братиме участь в російськомовних проектах.

"Я така нарвана, що можу в Макдональдсі працювати, ось вам хрест. Тому я пішла робити свої театральні проекти через те, що зрозуміла – я не нагнусь ніколи. Поки ця війна триває, я буду стояти на цьому, це мій фронт", - сказала Вітовська.

До речі, Ірма Вітовська вказала на проблеми українського ТБ.

Раніше Ірма Вітовська дала пораду російськомовним українцям.

Хайп-таксі #3: "Ваше ставлення до українських артистів, які працюють в Росії (відео: РБК-Україна)