ua en ru

Забужко: Росія переконувала Захід, що Україна - штучне утворення

Забужко: Росія переконувала Захід, що Україна - штучне утворення Фото: Оксана Забужко (Аргумент)

Українська письменниця поділилася, що нашу країну представляли як на межі громадянської війни

Українська письменниця Оксана Забужко заявила, що Росія ще з 2009 року розпочала інформаційну війну проти України, переконуючи Захід, що наша країна розділена на дві частини.

"У 2009-му було вже все цілком ясно. Починаючи з 2006 року, я чітко бачила, як Україну на Заході представляють через російський месидж в західних ЗМІ, нібито Україна розділена надвоє. Громадська думка Заходу готувалася до того, що Україна - це штучне утворення, воно обов'язково має розпастися. І це були 10 років інформаційної атаки. Перед Євро-2012 вже був бойкот. Раптом з'явився теракт у Дніпрі, 7 разів на день по всіх головних європейських каналах Юлія Тимошенко лежала з синцем на животі. Розповідали, як катують опозицію, а країна, в якій катують опозицію, - це диктатура. 9 травня агресивні молоді б'ються, значить, все - буде громадянська війна ", - розповіла Забужко, передає "Еспресо".

Як зазначила письменниця, велику роль зіграла і стрічка "Стадіони ненависті" Кріса Роджерса.

"Фільм розповідав про Україну і Польщу. У цьому фільмі показувалося, що в Україні - фашизм, ксенофобія, вбивають іноземців, всі" Зіги ". Це все було приготовано вже тоді. І сотні тисяч людей просто пішли і здали квитки, тому що вони боялися їхати в це страшне "Сомалі". Після виходу фільму в Польщі негайно запротестували. це обговорювалося у всіх медіа, а в Україні про це ніхто не чув. Повна тиша, ніхто не повідомив. Україна була посаджена на російську смітник: що з Москви не сказали , того не знаємо ", - додала письменниця.

Раніше Забужко повідомляла, що вже в 2008 році з'явився "передвоєнний запах".