"Акт асенізації": Забужко жорстко прокоментувала суд над Гужвою

Забужко жорстко прокоментувала суд над Гужвою
Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

Публіцистка пояснила, чому цей випадок не можна вважати реформою медіа

Українським журналістам варто переглянути стандарти роботи, враховуючи інформаційну війну з Росією. Саме з цього почнеться медіареформа,. А блокування російських пабліків чи арешту редактора видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, якого підтримують "медіаапалчєнци", - це акт асенізації. Таку думку висловила у Facebook відома українська письменниця Оксана Забужко.

"Знов мені нагадали мої слова, трирічної давности, що в українську державу я повірю щойно тоді, коли почнуться реформи в медіапросторі (після блокування російських пабліків деякі оптимісти навіть питали, чи це "вже воно". Перепрошую, але я реалістка: і блокування пабліків - ще "не воно", і "зашквар Гужви" з усією його самоспаленою "групою підтримки", хоч сам по собі й нормальний акт асенізації, проте теж іще далеко "не воно": всі наші "медіаапалчєнци", що працюють під прикриттям тролінґу про "свободу слова", скільки б їх іще не засвітилося, - це все-таки симптом, а не хвороба", - зазначила вона у блозі.

Письменниця вважає, що українці досі ігнорують питання власної інформаційної безпеки.

"А хворобу - і то зовсім не трирічної, а принаймні, для України, 15-річної давности (авжеж, саме настільки "всьо запущено") - я вперше спробувала описати в грудні 2012 року, на Круглому столі "Ініціативи Першого грудня" (це вже був період "І знов я влізаю в танк..."). Тоді мій виступ ще звучав "воланням у пустелі" - такі поняття, як "інформаційна війна", "інформаційна окупація", "масова деморалізація населення засобом ЗМІ" і т.д., ще пролітали українцям повз вуха, ні з чим не асоціюючись і не будячи тривоги. (Задля справедливости скажу, що й європейцям донедавна пролітали, і до тих італійських та болгарських "Кассандр", що всі ці роки так само били в усі дзвони, теж ніхто не дослухався, - нині ситуація, нівроку, змінилась, і молодому поколінню укр. mediapeople саме час усвідомити: Захід уже цікавиться власною безпекою - в т.ч. інформаційною - більше, ніж російськими грішми, епоха "Дунь-Міятович" і "стандартів BBC від Кріса Роджера" відходить у минуле. Тому повторю тепер тут той свій виступ 2012 р. - особливо для тих, хто ще не читав "Танк", - пише Забужко, публікуючи відео.

Відео: Виступ Оксани Забужко (YouTube/betv)

Нагадаємо, що главред видання "Страна.ua" Ігор Гужва був доставлений у суд, який вибрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застави у сумі 544 тис. грн. Його звинувачують у вимаганні і отриманні $10 тис. за нерозміщення компромату на чинних народних депутатів.

До речі, у соцмережах обговорюють затримання Ігоря Гужви.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся