ru ua

Жадан розповів, що таке патріотизм

Жадан розповів, що таке патріотизм Фото: Сергій Жадан (РБК-Україна)

За словами поета, патріотизм - це бажання віддати життя за свою батьківщину

Український поет Сергій Жадан розповів, що для нього означає слово патріотизм. Своїми думками він поділився в інтерв'ю для видання "Громадське".

"Коли зникає дитяча награна цинічність, деяка іронічність, певне неприйняття, такий нігілізм. І ти розумієш, що слово патріотизм не обов'язково пов'язано з якимись фальшивими державними ініціативами. Патріотизм – це коли людина стоїть на лінії фронту і готовий віддати своє життя, патріотизм – це коли вчитель залишається у прифронтовій школі далі викладати свій предмет, патріотизм – це коли водій маршрутки в прифронтовій зоні продовжує перевозити дітей. Коли слово Батьківщина для багатьох людей набуло тієї ваги, яка вважається достатньою, щоб людина за це слово померла", -розповів Жадан.

Як раніше писав Styler, поет Сергій Жадан, який зараз перебуває з туром в США, на тлі Статуї Свободи в Нью-Йорку з гумором розповів про внесок українців у становлення американської демократії. За його версією, завдяки українцям, у Штатах з'явився Пентагон і картопля.