ru ua

В сети напомнили о военной присяге бойцов УНР

В сети напомнили о военной присяге бойцов УНР Фото: Бойцы армии УНР

Историки процитировали патриотическую присягу в честь годовщины ее создания

В Twitter History Ukraine процитировали присягу воинов Украинской народной республики в день годовщины ее создания. Она была утверждена 12 марта 1919 года председателем Директории Симоном Петлюрой.

В сети напомнили о военной присяге бойцов УНР

Приводим текст присяги, который подписывали бойцы УНР, полностью:

"Клянусь честью громадянина Української Народньої Республіки і торжественно присягаю Всемогущему Богу вірно Українській Народній Республіці служити, слухняно повинуватися її Верховній Владі Директорії, Правительству і Народній Армії.

Присягаю поважати і захищати накази і всякі припоручення їх по службі, точно їх виконувати супроти всякого ворога Української Народної Республіки та трудящого люду, хто б цей ворог не був і де тільки воля Верховної Республіканської [Влади] буде вимагати: на воді, на суші, у воздусі, вдень і вночі, в боях, наступах, сутичках і всякого роду предприємствах, словом на кожному місці, у всяку пору і кожнім випадку хоробро [і] мужно до останньої краплі крови боротися. Своїх військових частин, прапорів і зброї ні в [жоднім] разі не кидати, з ворогом ні в які, навіть найменші, порозуміння не входити, завжди поводитися так, як цього військові закони та честь воїна лицаря вимагають, в цей спосіб і честью жити і честью умерти. В цьому мені, Святий Боже, [моя любов] до країни Рідної та її народу, допоможи".

Кстати, прощальное послание пресс-офицера АТО тронуло сеть.