"Клянуся честю громадянина": В мережі нагадали про війському присягу бійців УНР

В мережі нагадали про війському присягу бійців УНР
Фото: Бійці армії УНР

Історики процитували патріотичну присягу на честь річниці її створення

У Twitter History Ukraine процитували присягу воїнів Української народної республіки у день річниці її створення. Вона була затверджена 12 березня 1919 головою Директорії Симоном Петлюрою.

В мережі нагадали про війському присягу бійців УНР

Наводимо текст присяги, який підписували бійці УНР, повністю:

"Клянусь честью громадянина Української Народньої Республіки і торжественно присягаю Всемогущему Богу вірно Українській Народній Республіці служити, слухняно повинуватися її Верховній Владі Директорії, Правительству і Народній Армії.

Присягаю поважати і захищати накази і всякі припоручення їх по службі, точно їх виконувати супроти всякого ворога Української Народної Республіки та трудящого люду, хто б цей ворог не був і де тільки воля Верховної Республіканської [Влади] буде вимагати: на воді, на суші, у воздусі, вдень і вночі, в боях, наступах, сутичках і всякого роду предприємствах, словом на кожному місці, у всяку пору і кожнім випадку хоробро [і] мужно до останньої краплі крови боротися. Своїх військових частин, прапорів і зброї ні в [жоднім] разі не кидати, з ворогом ні в які, навіть найменші, порозуміння не входити, завжди поводитися так, як цього військові закони та честь воїна лицаря вимагають, в цей спосіб і честью жити і честью умерти. В цьому мені, Святий Боже, [моя любов] до країни Рідної та її народу, допоможи".

До речі, прощальне послання прес-офіцера АТО зворушило мережу.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся