ua en ru

В Англії та Швейцарії на маршрути вийшли безпілотні автобуси

В Англії та Швейцарії на маршрути вийшли безпілотні автобуси Фото: Швейцарія і Англія одними з перших у світі обзавелися безпілотним транспортом (post.ch)

У лондонському аеропорту Хітроу курсують два десятки електричних безпілотних "маршруток", а ще два електричних автобуса без водіїв безкоштовно розвозять пасажирів у швейцарському місті Сьон

Аеропорт Лондона і швейцарський місто Сьон одними з перших у світі обзавелися безпілотним транспортом. Більше двох десятків автономних шатлів вже виконують пасажирські перевезення.

Шатли Heathrow Pod ("Хітроу") курсують між віддаленим паркінгом лондонського аеропорту і головним терміналом. Дорога від парковки до терміналу на звичайному автобусі, який курсував тут раніше, займала близько 20 хвилин. Heathrow Pod перевозять кількох пасажирів до терміналу, покриваючи те ж відстань всього за 5 хвилин. Спеціально обладнаною доріжці на маршруті між бізнес-паркінгом та п'ятим терміналом аеропорту курсує 21 електричне безпілотне таксі.

Викликати Pod можна за допомогою терміналу, встановленого на паркінгу. Пасажирам (до 6 осіб) потрібно лише натиснути пару кнопок і вже через п'ять хвилин вони опиняться в кінцевій точці маршруту.

У лондонському аеропорту шатли курсують за окремою дорогою, а уряд швейцарського міста зайшло в цьому питанні далі і дозволило безпілотним автобусам їздити прямо по дорогах загального користування, хоч і в смузі для громадського транспорту.

Маршрут руху автобусів запущений в історичному районі міста Сьон, поки що в тестовому режимі. Перші два електричних мікроавтобуса Arma від французької фірми Navya, вже вийшли на маршрут. Автомобіль здатний вмістити 15 пасажирів, проте для початку було вирішено перевозити не більше дев'яти осіб, а максимальну швидкість (45 км/год) урізати до 20 км/год. Хоча Arma повністю автономна, в салоні постійно знаходиться "водій безпеки", у разі небезпечної ситуації він готовий виконати екстрене гальмування, а в інший час допомагає людям при посадці/висадці. Крім того, шаттл контролюється дистанційно і обладнаний тривожною кнопкою, відправляє сигнал в диспетчерську. Поки що проїзд у Сьонском безпілотник - безкоштовний.

Проект, що отримав назву SmartShuttle, ставить своєю метою довести можливість повної заміни традиційних міських автобусів автономними електрокарами. Випробування триватимуть до жовтня 2017 року.

До речі, нещодавно схожий електричний безпілотний мікроавтобус створили американці з компанії Local Motors, причому більшість кузовних панелей для нього виробник роздрукував на 3D-принтері.