ua en ru

NASA розкрило секрети технологій "Марсіанина"

NASA розкрило секрети технологій "Марсіанина" В очікуванні Марсіанина

NASA вже володіє рядом технологій, представлених у фільмі, але все ж багато з них поки що залишаються тільки науковою фантастикою. Фахівці з аерокосмічного агентства розкрили секрети космічних технологій

За сюжетом фільму, головний герой - інженер-біолог Марк Уотни (Метт Деймон)- за фатальну випадковість виявляється єдиною людиною на космічній станції на Марсі, а зв'язку з Землею немає. Астронавтові залишається лише одне - підтримувати життя в модулі і чекати наступної місії, прилетающей на Марс.

Що з цих розробок правда, а що так і залишається науковою фантастикою - читай нижче, адже фахівці NASA консультували творців фільму.

Житловий модуль

NASA розкрило секрети технологій "Марсіанина"

Фото: NASA все ще веде розробки житлових модулів

Сучасні астронавти поки проходять підготовку NASA в закритому комплексі під назвою HERA в центрі космічних досліджень ім. Джонсона. А прототип житлового модуля, представлений у фільмі, поки що не існує.

Космічне фермерство

NASA розкрило секрети технологій "Марсіанина"

Фото: Перший космічний салат

За сюжетом фільму, щоб підтримувати життя в модулі і не померти з голоду Марк змушений спорудити в ньому справжню ферму. Ця технологія цілком реальна і реалізується на Міжнародній космічній станції - астронавтів у космосі вдалося виростити салат. Члени екіпажу проводили дегустацію і залишилися задоволені результатом.

Переробка води і синтез кисню

За сюжетом фільму, Марку вдається синтезувати чисту воду з утилізованої. Астронавти Міжнародної космічної станції надходять так само - відфільтровану воду вони отримують з поту, урини і душовою води. Також на МКС є система генерації кисню, що забезпечує всю станцію свіжим повітрям.

Просунуті скафандри і ровери

NASA розкрило секрети технологій "Марсіанина"

Фото: Прототип скафандра Z-2, розроблений NASA

NASA дійсно займається розробкою скафандра Z-2 для дослідження людиною Марса - виглядає він дуже модерно.

NASA розкрило секрети технологій "Марсіанина"

Фото: Ці боти дозволять досліджувати не тільки планети, але і астероїди

Крім цього, кілька реальних роверів (подібних зображеним у фільмі) вже досліджують поверхню Червоної планети. Зараз NASA веде розробку нових прототипів для дослідження не тільки поверхні планет, але і астероїдів. До речі, ці механізми працюють на основі радіоізотопних термоелектричних генераторів (РІТЕГ). Ці генератори дозволяють використовувати теплову енергію, яка виділяється під час ланцюгової реакції при розпаді радіоактивних ізотопів плутонію. Вони дуже компактні і не вимагають додаткового обслуговування рушійних механізмів - на відміну від ядерних реакторів. По суті - це нове покоління енергоносіїв.

Іонний двигуни і сонячні панелі

NASA розкрило секрети технологій "Марсіанина"

Фото: Ця громадина в рази знижує витрату палива

Цей тип двигунів використовують для економії палива, також йому характерно більш тривала робота, ніж хімічним двигунів. У фільмі астронавти використовують іонні двигуни для збільшення швидкості, але в дійсності, таким двигуном оснащений лише один механізм у світі - Dawn. Його направляли до планеті Церрера, а іонний двигун дозволив значно знизити витрату палива. Єдиний, але суттєвий їх недолік - це слабка тяга, але сьогодні NASA вже розробляє новий прототип заснований на ефекті Холла, який буде володіти значно більшою тягою.

Крім цього, у фільмі фігурують сонячні панелі - і справді, з їх допомогою космічні апарати NASA вже тривалий час генерують енергію.

"Марсіанин" вийде в прокат у жовтні 2015-го.