ua en ru

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Незамінних немає: що купити замість iPhone Фото: Як добре, що на iPhone світ клином не зійшовся!

Конкуренти Apple не сидять склавши руки, і за менші гроші пропонують набагато більш потужні та краще оснащені пристрої

Початок осені - прекрасна пора, коли все прогресивне людство з особливим нетерпінням чекає на появу чергового iPhone. А дочекавшись - з фанатичним завзяттям "ламає списи", намагаючись з'ясувати, чи дійсно новинка виправдовує очікування, краще всіх інших або "Apple вже не торт".

Так що осінь - це ще й час традиційної ротації шанувальників, коли гіганта з Купертіно набуває одних фанатів і втрачає інших. У випадку з українськими ринком найбільш ймовірний саме другий варіант. В умовах істотної економії, при виборі техніки споживачі частенько відмовляються від звичних, але дорогих брендів на користь доступних альтернатив.

На території США ціна iPhone 6s 16 Gb, без урахування податків становить $649, моделі з 64 і 128 Гб пам'яті обійдеться в $і 749 $849 відповідно, а версії Plus - ще на $100 дорожче. В Україні, згідно з прогнозами експертів, ціна iPhone 6s 16 Gb складе приблизно 24 000 гривень.

Що не кажи, а сума значна, і "пахати як краб на галерах" доведеться чимало. Простіше і дешевше зупинити свій вибір на пристрої одного з конкурентів, тим більше що деякі з них обійдуться чи не вдвічі дешевше недоступного "яблука".

Samsung Galaxy S6 Edge 32GB

Ціна від 18 500 грн

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Фото: Samsung Galaxy S6 Edge 32GB

Флагманські моделі смартфонів сімейства Galaxy від "заклятого бізнес-партнера" - компанії Samsung вже давно якісно і кількісно переважають iPhone в усьому, крім тієї самої "культовості".

Щоб почати використовувати вже сьогодні рішення і технології які з'являться в пристроях Apple через кілька років досить купити будь-який з флагманом Samsung.

Модель Galaxy S6 Edge при однаковій товщині 8 мм трохи легше iPhone 6s, обладнана вдвічі більшим об'ємом пам'яті і слотом для карток пам'яті micro SDXC (об'ємом до 128 Гбайт). Вигнутий дисплей, який перетворює бічні грані в область сповіщень викликає стійкий "вау-ефект" навіть побачили багато любителів гаджетів. Екран відрізняє надвисока роздільна здатність в 1440х2560 пікселів, відмінна передача кольору і величезний запас яскравості. Модель отримала три гігабайти оперативної пам'яті проти двох у iPhone, потужний чіп і графіку. Додаток Galaxy S6 Edge відрізняє майже досконала камера і на 30-50% більш тривалий час роботи від акумулятора.

Для смартфона доступно оновлення до найновішої Android 5.1.1. З фірмовою оболонкою TouchWiz UI робота з декількома додатками та інші завдання виконуються легко і зручно.

Якщо все ж більше по душі не загнутий про краях, а звичний дисплей - класичний моноблок Samsung Galaxy S6 32GB обійдеться на 8000 гривень дешевше, і при цьому володіє практично всіма ключовими перевагами попередньої моделі.

Ну а якщо є бажання отримати смартфон з великим дисплеєм, ідеальною камерою і чотирма гігабайтами оперативної пам'яті (так-так, як в ноутбуках) - Samsung Galaxy S6 edge+ обійдеться приблизно в 19 500 гривень.

LG G4

Ціна від 10 500 грн

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Фото: LG G4

Преміальний смартфон у виконанні LG обійдеться майже в 2,5 рази дешевше, ніж iPhone 6s. Правда, порівняння буде більш доречним з iPhone 6s Plus - обидва пристрої відрізняє діагональ дисплея 5,5 дюйма. Але LG G4 може похвалитися більш високою роздільною здатністю в 1440х2560 пікселів, але трохи меншою яскравістю ніж у гаджета Apple.

У моделі LG на один більше гігабайт оперативної пам'яті, внутрішнє сховище на 32 Гб і слот для карт пам'яті. В основі пристрою - свіжа і продуктивна 6-ядерна платформа Snapdragon 808. Іншими словами, смартфон без праці впорається з самими вимогливими іграшками, але при цьому його батарея тримає" на 25-30% довше, ніж у iPhone 6s.

LG G4 на 3 мм товщі, трохи важче iPhone 6s, але при цьому легше, ніж версія 6s Plus. Зокрема, в окремих версіях як матеріал задньої кришки використовується якісна натуральна шкіра, що після тактильного контакту повністю змінює сприйняття пристрою.

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Фото: Натуральна шкіра надає смартфону респектабельності

Фронтальна камера 8 Мпікс дозволяє робити прекрасні селфи, а основна на 16 Мпікс - фотографує не гірше звичайних цифрових фотоапаратів, але при цьому відрізняється багатством ручних налаштувань і режимів зйомки.

Версія LG G4 з двома SIM-картами, така версія обійдеться приблизно на 1000 гривень дорожче звичайної. Ну а якщо неможливо забути, як легко, елегантно і непоправно гнеться iPhone 6 Plus, варто подивитися в бік LG G Flex 2 (від 11 500 грн.). Смартфон навряд чи вийде згорнути в трубочку, але зігнути і розігнути в допустимих межах все ж можна.

Sony Xperia Z3 compact

Ціна від 9 600 грн

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Фото: Всі відтінки Sony Xperia Z3 compact

Більшість флагманських моделей виконані у форм-факторі "фаблет" з діагоналлю 5-5,5 дюйма. Для тих, кому такі пристрої здаються занадто великими, зазвичай призначені зменшені копії моделей, наприклад Sony Xperia Z3 compact.

За своїми характеристиками смартфон досить близький до iPhone 6s: HD-дисплей з хорошим запасом яскравості і діагоналлю 4,6 дюйма, 16 Гбайт вбудований пам'яті. Корпус захищений від вологи і пилу, гаджет витримує короткочасне купання з зануренням на глибину до одного метра. Але в моделі від Sony використовується не самий новий чіп і більш слабке графічне ядро.

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Фото: Sony Xperia Z3 compact

Модель Xperia Z3 compact обладнана якісною основною камерою з 20-мегапіксельною матрицею, знімки якої за якістю порівнянні з камерою iPhone 6s, але більш слабкою фронтальною камерою.

Усереднене час роботи від акумулятора в середньому на 10-15% довше, а з задіяними функціями енергозбереження відрив стає ще більш переконливим.

Модель доступна з чотирма різними кольорами корпусу, у продажу є чимало чохлів та "напівлюкс" на будь-який смак, колір і бюджет.

Meizu MX5 32GB

Ціна від 9 300 грн

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Фото: Meizu MX5 32GB

Той факт, що китайські апарати давно вже перестали бути кустарним дивом, зібраним на коліні в "підвалі дядечка Ляо" шанувальники Apple не сприймають. І зовсім даремно. Топові моделі "чайнафонов" використовують ту ж компонентну базу, що і флагмани LG або Samsung. В добавок такі пристрої проходять сертифікацію Google для встановлення новіших версій ОС Android. Кому попало "корпорація добра" схвалення, а заодно - сильної конкурентної переваги не дає.

Модель Meizu MX5 можна розглядати як гідного опонента 6s Plus, але виробленого масової платформі MediaTek і трьома гігабайтами оперативної пам'яті. За багатьма характеристиками обидва пристрої досить схожі: Full HD екран в 5,5 дюймів, товщина корпусу, сканер відбитків, відсутність слота для карт пам'яті.

Покупцям Meizu MX5 є з чого вибрати: апарат доступний з двома кольорами корпусу і конфігураціях з 16, 32 або 64 Гбайт внутрішньої пам'яті. В добавок модель обладнана двома слотами для SIM-карт.

Апарат оснащений основною камерою на 20 Мпікс з подвійним світлодіодним спалахом і лазерним автофокусом. Фронтальна камера отримала сенсор на 5 Мпікс і можливість зйомки Full HD відео.

Ну а якщо і цих можливостей здасться мало - поцікавтеся останньою новинкою - Meizu Pro 5. Це монстр обладнаний 4 Гб "оперативки", 32 або 64 Гбайт флеш-пам'яті, вдосконаленої камерою і використовує платформу Exynos 7420, на якій побудовані актуальні флагмани від Samsung.

Motorola Moto X Play

Ціна від 10 100 грн

Незамінних немає: що купити замість iPhone

Фото: Motorola Moto X Play

В увазі своєї відносної рідкості в наших краях, смартфони Motorola особливо цінуються у любителів гаджетів. Сам виробник давно вже вибрав стратегію демпінгу - при рівних чи кращих характеристики пристрою Motorola завжди виявляються дешевше конкурентів.

По ряду характеристик Moto X Play цілком порівнянний з 6s Plus: приблизно ту ж вагу, діагональ і дозвіл екрана. Але є і якісні відмінності. Наприклад, апарат Motorola забезпечений водовідштовхувальним корпусом.

Апаратна "начинка" моделі - досить сучасна і продуктивна. Але апарат примітний в першу чергу "довгограючою" батареєю ємністю 3630 маг. За часом автономної роботи Moto X Play один з кращих у своєму класі: заряду акумулятора повинно вистачити на 12 годин безперервної серфінгу в Інтернеті або 4-5 днів менш інтенсивного використання.

Модель доступна в різних конфігураціях: з однією або двома SIM-картами, об'єм внутрішньої пам'яті становить 16 або 32 Гб на вибір. Також смартфон обладнаний слотом для карт пам'яті високої ємності. Фронтальна камера 5 Мпікс і основна з матрицею 21 Мпікс забезпечують високу якість відзнятого фото і відео.

Важливий і той факт, що компанія Motorola - на особливому привілейованому рахунку в Google, а отже отримує доступ до новітніх версій системи Android однією з перших.

До речі, компанія Apple випустила оновлення iOS 9.0.2.