Одеські світлофори вчаться розповідати анекдоти

Субота 14 листопада 2015 09:41
Одеські світлофори вчаться розповідати анекдоти
Фото: Не виключено, що скоро в Одесі розсмішити зможуть навіть світлофори

Запатентований одеситом винахід тамаду, звичайно, не замінить, але настрій пішоходам неодмінно підніме

Як відомо, Одеса - столиця гумору і сміху. І це звання місто готовий підтверджувати знову і знову. За усталеним міфом, анекдоти на Дерибасівській не розповідають хіба що світлофори. Поки що не розповідають.

Виправити цей недогляд взявся винахідник Микола Балан, співробітник Одеської національної академії зв'язку імені А. С. Попова. Пішохід як дитина, не можна лаяти його за те, що йому нудно просто стояти і чекати на зелене світло, таки треба його зацікавити, упевнений він.

"Звичайні світлофори сигналізують тільки кольорами - зеленим і червоним. Деякі оснащені ще і динаміком, який нерозбірливо повідомляє про те, що можна переходити дорогу. Ідея Балана полягає в тому, що супроводжувати звуком треба не дозвільний сигнал, а заборонний. У момент заборони руху до його світлофорі включається звуковий сигнал з цікавим для пішохода змістом: анекдотом, афоризмом, примовкою, віршем. Це повинно стимулювати пішохода дочекатися закінчення фрагмента звукової передачі і ввімкнення дозвільного сигналу", - пояснили в місцевій газеті "Думська" колеги Балана.

За задумом автора, різножанрові веселі замальовки будуть змінювати один одного, щоб не набити оскому пішоходам, а їх підбором займуться незалежні фахівці.

До речі, у Швеції винайшли будильник, який дає ляпаса.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся