ua en ru

На Sikorsky Challenge 2015 оголосили про угоди на загальну суму в $26 млн

На Sikorsky Challenge 2015 оголосили про угоди на загальну суму в $26 млн Фото: Фінал конкурсу стартап-проектів " Sikorsky Challenge 2015

Минулого тижня в КПІ пройшов фінал чергового конкурсу " Sikorsky Challenge 2015

За підсумками щорічного конкурсу стартап-проектів, українські стартапи за три дні заробили рекордні півмільярда гривень ($26 млн).

Проекти молодих стартаперів, які працюють в стартап-інкубаторі і Науковому парку "Київська політехніка", в цьому році, як і в минулому, оцінювали представники венчурних фондів і IT-компаній. За проектами на Sikorsky Challenge стежили USP Capital, Epam, Boeing (який близько місяця тому відкрив R&D центр в КПІ), "Венето", Центр антикризових ініціатив, KALININ Invention Fund, Noosphere та інші. Вони не поскупилися і гідно оцінили проекти молодих винахідників.

Як говориться в повідомленні на сайті Аіп.іа, в змаганні визначили 65 фіналістів з 194 проектів. Серед переможців:

Стартап Luciding, який робить девайс для усвідомлених снів, отримав $15 тис. від компанії "Венето", яка продає ортопедичні матраци, дивани, подушки та інші потрібні для сну речі. І ще $2,3 тис. - від компанії "Інформаційні технології".

Студентський наносупутник PolyITAN-2 отримав $35 тис. від KALININ Invention Fund.

Lanolit - система для кріплення гігроскопічних матеріалів - залучила $50 тис. від "Інформаційних технологій".

Мультивизор WIDER отримав $82 тис. від американського венчурного фонду USP Capital.

Проект по виявленню і нанесення на карту об'єктів, які використовують Wi-Fi, зацікавив дніпропетровську Noosphere. Сума інвестицій - $600 тис. Ще $600 тис. цим проектом дав фонд їм. В. З Михалевича.

Noosphere вклався також і в систему антифрода АПК "Ратибор LAN MAX" з аналітичним кореляційним фільтром, сума інвестицій склала $750 тис.

"Центр антикризових ініціатив" дав $2,5 млн на платформу форсайта складних соціоекономічних систем.

Одна з найкрупніших операцій - $11,8 млн - була здійснена на проект автономного теплозабезпечення "Власне тепло" від Nature Technologies.

Перелік всіх проектів-фіналістів можна знайти на сайті конкурсу.

До речі, загальнонаціональний розмах стартапу в Росії швидше гарантує поразку, ніж перемогу.