Український електромобіль збирається "прорубати" вікно в Європу
Перший вітчизняний електромобіль Synchronous презентували в Україні перед відправкою на "оглядини" в Старий Світ
Електрокар Synchronous - українська розробка. Вперше автомобіль, що нагадує карету, був представлений на виставці в Монако в квітні цього року, а тепер його творці показали живу модель та українській публіці.
Творці українського електрокара Synchronous з компанії Electric Marathon International бачать в ньому перспективний транспорт для здійснення локальних комерційних перевезень: таксі, туристичний шаттл або "розвезення" для аеропорту.
Як ми вже писали раніше, Synchronous побудований переважно з деталей, виготовлених в Україні. Творці працювали над електромобілем близько року. Електродвигун і всі компоненти до нього виготовлені в Україні, а от батарея - китайська.
Synchronous оснащується блоком літій-іонних батарей, який дозволяє "электрокарете" проїжджати на одному заряді всього 30 км. При цьому виробник планує замінити батареї на більш потужні, щоб підвищити пробіг від розетки до розетки до 130-160 км
Українського виробництва також зарядний пристрій і більшість електронних контролерів автомобіля - за винятком силового контролера, виготовленого в США. Творці електрокара також планують розмістити на даху сонячні батареї, які будуть живити кондиціонер. Пересуватися електрична карета буде зі швидкістю міського потоку - 60-70 км/ч.
Фото: Український електрокар заряджається від станції вітчизняного виробництва (bbc.com)
Synchronous розрахований на шість пасажирів і водія, а незвичайний дизайн кузова є сучасною інтерпретацією королівських карет на кінній тязі. Пасажири розміщуються в салоні обличчям один до одного, а місце "кучера" - водія - відгороджене від пасажирського відсіку перегородкою.
Фото: Такий же диван розташований навпроти - пасажири Synchronous сидять обличчям одне до одного (bbc.com)
"Про дизайні були хороші відгуки, а були і дуже негативні, образливі. Потім я перестав їх читати", - зазначив дизайнер автомобіля Владислав Карпець.
Варто відзначити, що в даний момент Synchronous перебуває в статусі доопрацювання, а тому говорити про перетворення прототипу в серійну модель говорити поки рано
За словами одного з авторів проекту, директора Electro Marathon International Андрія Білого, в даний момент компанія розглядає можливість співпраці з українськими виробниками для виготовлення дрібної серії машин - мова йде про декілька десятків. Потенційними покупцями автомобіля, за задумом творців, стануть європейські туристичні компанії і муніципальні перевізники, за умови, що кінцева вартість машини буде нижче 100 тисяч євро.
"Треба йти в Європу. Оскільки нас там ніхто не чекає, ми повинні самі прорубати собі вікно", - сказав Андрій Білий.
22 травня Synchronous представлять у Львові в рамках электромобильного электромарафона, звідки він відправиться на демонстрацію по різних містах Європи з фінішною крапкою у Монако.
Читайте також: BMW показала безпілотний автомобіль, який з'явиться в 2021 році.