ua en ru

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня Фото: На цьому тижні, 21-27 березня, кожен знайде безкоштовне захід у Києві за смаком (mskinfo.cinfoo.com)

"Ласий шматок" Ігоря Зайделя, "Фобії" Ірини Рогавы, виставка Темо Свірелі "По ту сторону Стіксу", зустріч "Викиэкспедиция", фестиваль актуальних поетичних практик Kyiv Poetry Week

Не одними концертами і кінопрем'єрами єдині - безкоштовний Київ явище також реальне. Особливо на цьому тижні радує художньо-культурна програма. Цінителі традиційного живопису і сучасного мистецтва зможуть відпочити після насиченого робочого дня на виставці Ігоря Зайделя "Ласий шматок" або Ольги Петрової "Кольоровий вертеп". Зверніть увагу, що 25 березня - останній день роботи виставки "Українське мистецтво XX-XXI століття", яка проходить у "Шоколадному будиночку".

"Інтелектуальний" четвер пройде під символом бізнес-зустрічей. Радимо сходити на лекцію Олени Бесединой "Торгувати чи ні: про роль торгівлі в економіці". У п'ятницю відбудеться відкриття першого міжнародного фестивалю актуальних поетичних практик Kyiv Poetry Week. А в суботу всіх бажаючих запрошують на захоплюючу бесіду "Викиэкспедиция. Можливість пізнати Україну і розповісти про це іншим". І головне, що вхід на всі заходи - вільний.

Понеділок, 21 березня

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: Виставка Ігоря Зайделя "Ласий шматок" триватиме до 1 квітня (platfor.ma)

Тиждень безкоштовних подій у Києві слід почати відвідуванням виставки Ігоря Зайделя з промовистою назвою "Ласий шматок" ("Ласий шматок"). Зайдель живе в Берліні. Однак історія проекту почалася ще на Балканах, де Ігор досліджував ситуацію втрати комунікації між різними соціальними та етнічними групами на території, де ще відчувається відлуння війни. Там, в Чорногорі, його проект став місцем зустрічі та співтворчості людей, які живуть по сусідству, які народилися і виросли у мирний час і не спілкуються, хоч і забули чому. Проект складається з 7 зображень, які символізують 7 смертних гріхів. Всі зображення розписані уривками текстів Леся Подерв'янського, Сергій Жадана, Віктора Іщенка, Леся Белея, Віктора Пушкаря, Максима Болячко, Олекса Манна, Tigran Amiryan. Виставка відкриється о 16:00 і буде працювати до 22:00 в арт-центрі Closer (вул. Нижньоюрківська, 31).

Новий арт-простір K&Z ART ROOM (вул. Гончара, 22) c 9:00 до 20:00 запрошує на виставку живопису Олександра Лермана - королівського живописця і спадкоємця відомих талановитих художників Зої Лерман і Юрія Луцкевича. Алекс Луцкевич написав портрет її Величності королеви Elisabeth II. Портрет був куплений Британським посольством у Києві та урочисто представлений у дворі резиденції під час святкування "queen's Birthday Party".Також художник писав на замовлення посла Christian Faber-Rod портрет "Her Majesty the Queen Margaret of Denmark", який мав ще більший успіх. Під час виставки в посольстві, картину "Королева на тлі заростей" придбав міністр Закордонних справ Данії пан Uffe Ellemann-Jensen.

Вівторок, 22 березня

З вівторка, з 11:00 до 19:00, двері для відвідувачів відкривають відразу два арт-простору. У галереї Sky Art Foundation (вул. Стрілецька, 7/6) проходить виставка "Фіксація" молодого українського скульптора Юрія Мусатова. На виставці представлено близько 30-ти керамічних робіт художника, створених протягом останніх трьох років, більшість з яких експонуються вперше.

Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21) представляє персональну виставку Олексія Сая "Новий пейзаж". Художник пропонує подивитися на будмайданчик з іншої перспективи. Каркас недобудованої будівлі і будівельні крани здаються нам тимчасовим явищем, але "немає нічого більш постійного, ніж тимчасове", і урбаністичний пейзаж безперервно змінюється протягом всієї історії людства. Тому для звукової доріжки, що супроводжує виставку, була взята фраза з відомого поп-хіти минулого "We Did not Start the Fire" ("Не ми роздули пожежа").

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: "Венеція", Ольга Петрова (avsart.com.ua)

О 18:00 в просторі галереї "АВС-арт" (Андріївський узвіз, 2Б) відбудеться відкриття виставки Ольги Петрової "Кольоровий вертеп". Потужного випромінювання червоно-рожево-бузкових композицій "Натюрморт з гранатами", "Червоне листя", "Ангел з віолончеллю", "Венеція" акомпанує ультрамаринове сяйво полотна "Три грації" і диптиху "Озеро з лотосами". Експозиція триватиме до 9 квітня. Режим роботи: з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: Там, де краса в пріоритеті, завжди існують страхи - фотопроект Ірини Рогавы "Фобії" стартує 22 березня (infoportal.pp.ua)

О 17:00, в рамках Ukrainian Fashion Week, бутік Corner Concept Store (вул. Возвиженская 9-19) відкриє виставку фотопроекту Ірини Рогавы, в якому українські дизайнери, телеведучі та актори розповідають про особисте - про свої фобії і страхи. Публічні, цікаві, самодостатні люди, які на публіці здаються ідеальними, не побояться поділитися з гостями виставки своїми особистими переживаннями. Крім фотоматеріалів, відвідувачі дізнаються про те, як зароджувалася фобія і як учасник проекту боровся з нею.

У проекті "Фобії" взяли участь: Валера Топал, Надя Пожарська, Катерина Дудник, Єва Бажен, Христина Бобкова, Микита Добринін, Ірина Радєва, Віталіна Біблів, Наталія Бузько, Dima Domanoff і багато інші талановиті особистості.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: Історик архітектури Marieke Berkers розповість про проблеми міського планування в постконфліктних містах (format-maket.com.ua)

У Києві без грошей також можна відшукати та освітні заходи. О 19:00 стартує лекція "Проектування міст після катастроф" від Marieke Berkers (Роттердам, Нідерланди). Історик архітектури розповість про роль дизайну і позиції архітектора, ландшафтного архітектора і урбаніста в містах і регіонах, які пережили страшні екологічні катастрофи або військові дії. Лекція читатиметься англійською мовою на території платформи CANactions (вул. Михайлівська, 22Б). Вхід вільний, проте необхідна реєстрація.

Справжнім меломанам радимо сходити в клуб Closer (вул. Нижньоюрківська, 31), де в 19:00 відбудеться відкрита лекція "ЗВУК. Компактна історія німецького техно". Лектор - Пилип Маркович, діджей у складі формації LOW, сценарист. На прикладі одного локального музичного магазину, що перетворився потім у культовий лейбл, оповідач і його слухачі будуть вивчати феномен мінімалістичного, тевтонського техно-саунду з берегів Рейну. Двадцять років в компактній ретроспективі життя і діяльності лейблу Kompakt. Разом з Філіпом Марковичем спробуєте зрозуміти, як при мінімумі виразних засобів народжувалися яскраві та запам'ятовуються хітові техно-композиції, можна виконувати техно живого оркестру та при чому тут Гете. Реєстрація обов'язкова.

Середа, 23 березня

Port creative hub (вул. Набережно-Хрещатицька, 10а) о 19:00 запрошує на відкриття виставки Анатолія Бєлова. Будуть представлені роботи, створені у рамках творчої майстерні Port Art Studiо і виконані з допомогою різних методик: графіки, відео, музики і текстів. Представлені роботи продовжують тему випробування меж свободи і сексуальності, з якими зазвичай працює художник.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: Графіка Анатолія Бєлова (artukraine.com.ua)

Також зверніть увагу, що протягом виставки, кожен день о 17:00 (крім вихідних), будуть показувати фільм "Свято життя", над яким Анатолій працював разом з режисером Оксаною Казьминой. Дане відео - це фантастична історія, яка вибудовується навколо реальних ситуацій. В результаті експериментів з оптикою, кольором і світлом, з'являється візуальний і аудіальний ефект деформованої реальності.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: художник Матвій Вайсберг (awpromotion.com)

В кінці робочого дня загляньте в галереї "Дукат" (вул. Рейтарська, 8Б), де проходить персональна виставка відомого українського художника Матвія Вайсберга "Штудії і алюзії". Для художника "штудія" - це своєрідна обробки класичних сюжетів, зображених у хрестоматійних творах відомих майстрів європейського мистецтва. В цілому виставка налічує понад 20 творів. Режим роботи - з 11:00 до 19:00.

Четвер, 24 березня

В 18:30 "Книгарня Є" (вул. Лисенка, 3) пропонує повернутися в минуле під час зустрічі "Що треба знати кожному українцю? Поговоримо через 100 років?".

Ще 100 років тому, коли Австрія володіла значною частиною українських земель, січовим стрільцем, українським патріотом Богданом Заклинским була видана книга - своєрідний Маніфест Українця, яку він назвав "Що треба знати кожному українцю".

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

В 19:00 посол Пола Добрянськи, заступник держсекретаря з глобальних питань (2001-2009) та захисник української сторони в конфлікті між Росією та Україною, буде говорити про те, як громадський активізм сприяє формуванню політичної волі до боротьби з корупцією. Зустріч "Як побудувати сильну Україну?" пройде в Американському будинку (вул. Пимоненка, 6). Відвідувачі зможуть задавати запитання. Вхід вільний, але щоб потрапити в будівлю Американського будинку, при собі обов'язково необхідно мати паспорт або водійське посвідчення.

О 19:30 розпочнеться інше інтелектуальне події. Кожен з нас користується товарами і послугами, виробленими іншими людьми. У свою чергу, результати вашої праці порадують кого-то на іншому кінці землі. Чому існує така економічна взаємозалежність? Чому відбувається обмін? На ці та інші питання спробуємо відповісти старший науковий співробітник Київської школи економіки Олена Бєсєдіна під час відкритої лекції "Торгувати чи ні: про роль торгівлі в економіці". Зустріч відбудеться в FEDORIV Hub (вул. Велика Васильківська, 5). Зареєструватися можна онлайн.

П'ятниця, 25 березня

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: Long Island, Арсен Савадов (savadov.com)

25 березня - останній день роботи виставки "Українське мистецтво XX-XXI століття", яка проходить у "Шоколадному будиночку" (вул. Шовковична, 17/2). Колекція робіт українських художників складається з трьох блоків - "Мистецтво ХХ століття", "Сучасне мистецтво" і "Молоді сучасні художники". Особливо цікавими експерти називають роботи Давида Бурлюка "Поки місто спить" і "Нью-Йорк". Серед сучасних художників організатори рекомендують звернути увагу на роботи Олександра Ройтбурда, Василя Цаголова, Арсена Савадова і Влади Ралко. Час роботи виставки - з 11:00 до 18:00. Не пропустіть!

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

В 19:00 Галерея "КалитаАртКлуб" (вул. Академіка Богомольця, 6) запрошує на виставку грузинського художника Темо Свірелі "По ту сторону Стіксу". На виставці буде представлено більше двох десятків живописних і графічних робіт художника з середини 1990-х років до 2014, більшість робіт експонуються вперше.

В цей же час, 19:00, в Американському будинку (вул. Пимоненка, 6) відбудеться відкрита дискусія "Україно-американські відносини". Питання до обговорення: що змінилося за останні роки у відносинах між Україною та США; які сфери відносин є пріоритетними на даний момент; наскільки одностайним є американський уряд щодо українського питання; як дії влади і громадян впливають на відносини між країнами; можна назвати ефективними дії українських дипломатів? Щоб потрапити в будівлю Американського будинку, при собі обов'язково необхідно мати паспорт або водійське посвідчення.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Безкоштовні заходи у Києві радимо розбавити поезією. 25 березня о 20:00 в проект-просторі "Плівка" (вул. Васильківська, 1) відбудеться відкриття першого міжнародного фестивалю актуальних поетичних практик Kyiv Poetry Week. Коли тіні тісно розсядуться по кутках великого залу, а гості та учасники фестивалю трохи раскрепостятся від спілкування, вина і розглядування візуальної складової фестивалю, дует перформерів "Блук" і п'ять українських поетів прочитають низку текстів з електроакустичним оформленням, супроводом множинних не - і рукотворних шумів. Фестиваль триватиме до 31 березня.

Субота, 26 березня

Вихідні вже складно уявити без традиційного маркету "Все.Свої" (вул. Десятинна, 12). Цього разу на маркеті будуть представлені дитячі товари - 2 поверхи стильного одягу, меблів, цікавого декору для дитячої кімнати, захоплюючих книг і іграшок. Час роботи: з 10:00 до 20:00. "Всі.Свої Діти" буде проходити 27 березня. Час і місце не змінюється.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

О 13:00 в просторі BAZIS auditorium (вул. Петропавлівська, 14-Е) відбудеться зустріч, присвячена викиэкспедициям. В рамках зустрічі ви дізнаєтеся про те, як виникла ідея викиэкспедиций, почуєте розповідь членів творчої групи В Wild про таких экспедияих на острів Джарилгач і Мармароський масив.

Викиэкспедиция - це унікальний проект української Вікіпедії. Це можливість вивчити нові куточки нашої країни і поділитися знаннями з усім світом. На зустрічі буде розказано, як приєднатися до експедиції, вимоги до учасників, а також буде запропоновано ідеї для досліджень. Щоб потрапити на відкриту зустріч "Викиэкспедиция. Можливість пізнати Україну і розповісти про це іншим", необхідно зареєструватися онлайн.

Неділя, 27 березня

Арт-центр Якова Гретера (вул. Вадима Гетьмана, 6) представляє талановитого художника Насіння Щербину, роботи якого вже встигли підкорити творчу еліту України і Європи. Виставка в жанрі абстрактного живопису, показує картину українського села XVIII століття. Автор занурюється в автентичну атмосферу українського сільського пейзажу минулих століть, але робить це у стилі ХХІ століття. 27 березня - останній день роботи виставки. Режим роботи: без вихідних з 11:00 до 21:00.

Безкоштовні заходи у Києві на тиждень: 21-27 березня

Фото: Виставка Юрія Сивирина "Казки на ніч" триватиме до 20 квітня (Facebook /BereznitskyAesthetics)

У галереї Bereznitsky Aesthetics (вул. Воздвиженська, 34) проходить персональний проект Юрія Сивирина "Казки на ніч". В основу нових робіт Юрія лягли роздуми про міфи, що живлять сучасне суспільство. Наприклад, у часи Великої депресії з'явився вираз "американська мрія". Цей міф про загальну рівність, свободу, право і процвітання став вираженням ідеальної конструкції, характерною для всього західного суспільства. Система невигадливих духовних і матеріальних ідеалів заспокоює людей і фіксує загальні цілі. Однак, "американська мрія" всього лише об'єкт міфології - первісної структури, яка майже не реагує на зміни і не адаптується під хід реальному житті. Режим роботи: без вихідних з 11:00 до 20:00.

З 13:00 недільну програму представляє міжнародний фестиваль актуальних поетичних практик Kyiv Poetry Week. З лекцією "Поет як композитор композитор як співавтор" виступить Олександр Маноцкова. В 17:00 будуть проходити читання Рона Вінклера (Німеччина), переклади Василя Лозинського. Місце зустрічі - проект-простір "Плівка" (вул. Васильківська, 1).