ua en ru

День Cвятого Валентина: історія та традиції свята

День Cвятого Валентина: історія та традиції свята Фото: День Cвятого Валентина (pixabay.com/BrunO)

День Cвятого Валентина щороку відзначають всі закохані, але мало хто знає, як з'явилося це свято

Історія найромантичнішого свята, звідки виник звичай дарувати листівки-валентинки, як святкують 14 лютого в різних країнах, незвичайні традиції і подарунки - про все це напередодні Дня закоханих розповість Styler.

Історія Дня Святого Валентина

День Cвятого Валентина (14 лютого) - прекрасне свято закоханих. Його історія така ж вражаюча, як і саме кохання. Все почалося в 209 році за часів Римської імперії. Йшли роки правління Клавдія II - імператора, який заборонив солдатам легіонерам одружуватися. Він вважав, що якщо чоловік не охоплений почуттями любові і не пов'язаний узами шлюбу, він буде битися набагато лютіше.

Імператорський указ зовсім не завадив солдатам закохуватися. І ось знайшлася людина, що прийняла на себе обов'язок проводити одруження закоханих пар. Це був священик Валентин родом із Терні - одного з римських міст. Він відрізнявся доброю душею і винятковою миролюбністю. Валентин також часто мирив посварених закоханих і брав активну участь у відновленні відносин. На прохання солдатів або їх дружин він передавав любовні листи, квіти та інші презенти іншого роду на честь всіляких свят.

14 лютого - свято кохання

Фото: 14 лютого - свято кохання (pixabay.com/pasja1000)

Така діяльність Валентина тривала зовсім недовго. Про неї дізнався сам імператор, який відразу прийняв рішення припинити дії непокірного священика. Валентин був засуджений до смертної кари.

Вся трагедія мученика полягала ще в тому, що він був таємно закоханий у дочку головного тюремника. Перед смертю Валентин написав їй прощального листа, який був прочитаний нею вже після виконання вироку. Він був підписаний фразою "Твій Валентин", яка надалі стала чи не крилатою.

День закоханих і "валентинки"

Коли День Святого Валентина настає, всі закохані дарують одне одному подарунки і тематичні листівки. Ця традиція виникла після канонізації священика в 496 році католицькою церквою. З цього моменту римським Папою Геласіусом було оголошено, що 14 лютого - офіційний День закоханих. Він відзначається в більшості країн світу донині.

Святкування 14 лютого наповнене романтикою

Фото: Святкування 14 лютого наповнене романтикою (pixabay.com/kdzwonek)

Слід зауважити, що у церковних служителів поширилась неоднозначна думка про Валентина, однак, незважаючи на це, він був зарахований до лику святих у 1969 році. Вважається, що саме з цього часу пішов всім відомий звичай на День Валентина дарувати одне одному маленькі вітальні листівки "валентинки". На цю тему було написано величезну кількість пісень і віршів. Головне, що вони досі дуже зближують людей і роблять їх добрішими.

Згідно з повір'ям, якщо любляча пара вирішила зіграти весілля 14 лютого в День всіх закоханих, їхній шлюб буде міцним і принесе величезну кількість позитивних емоцій. День Св. Валентина є для багатьох не тільки приводом сказати коханій людині романтичні слова зізнання у почуттях, але і нагадуванням того, наскільки сильною може бути любов.

Святкування Дня Валентина у різних країнах

Свято стало популярним у різних країнах у різний час, і святкують його теж по-різному. Наприклад, в Японії на День Св. Валентина за традицією всі закохані пари дарують одне одному кондитерські вироби. Цьому сприяла одна шоколадна компанія, що має особливий вплив у цій країні.

Шоколадні подарунки популярні на 14 лютого

Фото: Шоколадні подарунки популярні на 14 лютого (pixabay.com/pasja1000)

Японці почали відзначати День закоханих ще в 30-ті роки минулого століття. До речі, чоловіки отримують більше подарунків ніж жінки. Саме з цієї причини свято нагадує "чоловіче" 8-е березня.

Закохані пари з Франції дарують ювелірні прикраси. Це традиційний подарунок, судячи по витонченому характером людей і їх потягу до прекрасного.

Якщо вам в Данії на День Валентина подарують засушені квіти, не дивуйтеся. Так громадяни країни висловлюють своє кохання в це чудове свято.

У Британії є прикмета на День Валентина - незаміжні жінки встають до сходу сонця і спостерігають у вікно. Перший чоловік, якого вони побачать, буде їх нареченим.

Цікаві факти Дня Святого Валентина

Історія свідчить, що першу подарункову "валентинку" вислав вельможний герцог Орлеанський своїй дружині після того, як був полонений ворогами.

Незважаючи на те, що в Європі День всіх закоханих почали відзначати у 13-тому столітті, в Америці це свято відзначають з 1777 року. Закохані американці дарують одне одному марципани. У Росії і країнах СНД церквами як православною, так і католицькою, торжество сприймається досить неоднозначно. Святість Валентина досі ставиться під сумнів.

В ісламському світі свято сприймається негативно. З цієї причини західним людям, що перебувають у державах, де проповідується іслам, не рекомендовано відкрито відзначати свято. У Саудівській Аравії День закоханих асоціюють з пороком. Воно є офіційно забороненим, а святкуючі можуть бути оштрафовані на кругленьку суму.

День закоханих - свято почуттів

Фото: День закоханих - свято почуттів (pixabay.com//jill111)

На Ямайці традиції святкування Дня Валентина вельми неординарні: проводяться одруження пар, які знаходяться на очах у всіх гостей зовсім без одягу. Це може шокувати навіть підготовлених туристів.

14 лютого - найромантичнішие і зворушливе свято. Подаруйте своїй коханій людині незабутній вечір. Це може бути спільний перегляд фільму вдома, похід на концерт, у ресторан, або подорож у теплі краї - вибирати вам. Адже навіть саморобна валентинка принесе вашій половинці задоволення, якщо вкласти в подарунок всі свої почуття.