День Cвятого Валентина: історія та традиції свята

STYLERДозвілля        13.02.2017 - 12:20
Фото: День Cвятого Валентина 14 лютого (sf.co.ua)
Фото: День Cвятого Валентина 14 лютого (sf.co.ua)

День Cвятого Валентина щороку відзначають всі закохані, але мало хто знає історію виникнення цього романтичного свята

День Cвятого Валентина 14 лютого - прекрасне свято закоханих. Його історія така вражаюча, як сама любов. Все почалося в 209 році в часи Римської імперії. Йшли роки правління Клавдія II - імператора, який заборонив солдатам легіонерам одружуватися. Він вважав, що якщо людина не охоплена почуттями любові і не пов'язаниа узами шлюбу, вона буде битися набагато лютіше.

 

14 лютого - День всіх закоханих

Фото: 14 лютого - День всіх закоханих (ti71.ru)

Історія Дня святого Валентина

Імператорський указ зовсім не завадив солдатам закохуватися. І ось знайшлася людина, що прийняла на себе обов'язок проводити одруження закоханих пар. Це був священик Валентин родом їх Терні - одного з римських міст. Він відрізнявся доброю душею і винятковим миролюбністю. Валентин також часто мирив посварених закоханих і брав активну участь у відновленні відносин. На прохання солдатів або їх дружин він передавав любовні листи, квіти та інші презенти іншого роду в честь всіляких свят.

Святий Валентин - покровитель закоханих

Фото: Святий Валентин - покровитель закоханих (sonomachristianhome.com)

Така діяльність Валентина тривала зовсім не довго. Про неї дізнався сам імператор, який відразу прийняв рішення припинити дії непокірного священика. Валентин був засуджений до смертної кари.

Вся трагедія мученика полягала ще в тому, що він був таємно закоханий у дочку головного тюремника. Перед смертю Валентин написав їй прощального листа, який був прочитаний нею вже після виконання вироку. Воно було підписано фразою "Твій Валентин", яка надалі стала чи не крилатою.

День закоханих і "валентинки"

Коли день святого Валентина настає, всі закохані дарують один одному подарунки і тематичні листівки. Ця традиція виникла після канонізації священика в 496 році католицькою церквою. З цього моменту римським Папою Геласіусом було оголошено, що 14 лютого - офіційний День закоханих. Він відзначається в більшості країн світу донині.

Святкування 14 лютого у Вероні

Фото: Святкування 14 лютого у Вероні (travel-more.com)

Слід зауважити, що у церковних служителів поширилась неоднозначна думка про Валентина, однак, незважаючи на це, він був зарахований до лику святих в 1969 році. Вважається, що саме з цього часу пішов всім відомий звичай на День Валентина дарувати один одному маленькі вітальні листівки "валентинки". На цю тему було написано величезну кількість пісень і віршів. Головне, що вони досі дуже зближують людей і роблять їх добрішими.

Згідно з повір'ям, якщо любляча пара вирішила зіграти весілля 14 лютого в День всіх закоханих, їхній шлюб буде міцним і принесе величезну кількість позитивних емоцій. День Св. Валентина став для багатьох країн не тільки приводом сказати коханій людині священні слова визнання, але і нагадуванням того, наскільки сильною може бути любов.

Святкування Дня Валентина у різних країнах

Свято став популярний у різних країнах у різний час, так і святкують його теж по-різному. Наприклад, в Японії в цей День Св. Валентина за традицією всі закохані пари дарують один одному всілякі кондитерські вироби. Цьому сприяла одна шоколадна компанія, що має особливий вплив у цій країні.

Шоколадний бум в Японії на 14 лютого

Фото: Шоколадний бум в Японії на 14 лютого (sacbee.com)

Японці почали відзначати День закоханих ще в 30-ті роки минулого століття до теперішнього часу. До речі, чоловіки отримують подарунки більш інтенсивніше, ніж жінки. Саме з цієї причини свято нагадує "чоловіче" 8-е березня.

Закохані пари з Франції дарують один одному ювелірні прикраси. Це традиційний подарунок, судячи по витонченому характером людей і їх потягу до прекрасного.

Якщо вам в Данії на День Валентина подарують засушені квіти, не дивуйтеся. Так громадяни країни висловлюють свою любов один до одного в цей чудовий свято.

Британії є прикмета на День Валентина - незаміжні жінки встають до сходу сонця і спостерігають у вікно. Перший чоловік, якого вони побачать, буде їх звуженим.

Цікаві факти Дня святого Валентина

Історія свідчить, що першу подарункову "валентинку" вислав вельможний герцог Орлеанський своїй дружині після того, як був полонений ворогами.

Незважаючи на те, що в Європі День всіх закоханих почали відзначати у 13-тому столітті, Америка це свято відзначають з 1777 року. Закохані американці дарують один одному марципани. У Росії і країнах СНД церквами як православною, так і католицькою торжество сприймається досить неоднозначно. Святість Валентина досі ставиться під сумнів.

В ісламському світі свято сприймається негативно. З цієї причини західним людям, що перебувають у державах, де проповідується іслам, не рекомендовано у відкриту відзначати свято. У Саудівській Аравії День закоханих асоціюють з пороком. Він є офіційно забороненим, а святкуючі можуть бути оштрафовані на круглу суму.

День закоханих на Ямайці

Фото: День закоханих на Ямайці (travellernote.com)

На Ямайці традиції святкування Дня Валентина вельми неординарні: проводяться одруження пар, які знаходяться на очах у всіх гостей зовсім без одягу. Це може шокувати навіть підготовлених туристів.

14 лютого у найромантичнішие і зворушливе свято. Подаруйте своїй коханій людині незабутній вечір. Це може бути спільний перегляд фільму вдома, похід на концерт, в ресторан, або подорож у теплі краї - вибирати вам. Адже навіть саморобна валентинка доставить вашій половинці задоволення, якщо вкласти в подарунок всі свої почуття.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top