ua en ru

Фіолетова спальня

Фіолетовий тон виробляє ефект релаксу і навіть легке снодійне дію, що і потрібно в спальні

Цей колір відрізняється потужною енергетикою, яка в різних обставинах проявляється по-різному. Він може стати як джерелом сили та натхнення, так і величезною прірвою, поглинає весь енергетичний потенціал людини. Найбільш суперечливий варіант - фіолетова спальня.

Фіолетова спальня

Спальня - це більше, ніж просто кімната для сну. В ній людина проводить добру половину свого життя. І від того, наскільки комфортно він почуває себе в цій кімнаті, залежить якість його життя. Причому одним з найважливіших критеріїв затишку в спальному приміщенні вважається його колірне рішення. Звичайно, в кінцевому підсумку вибір - справа смаку власника кімнати. І тільки ті, хто досить впевнено тримається перед неабиякої чуттєвістю і магічним впливом кольору, можуть вибрати дизайн спальні в фіолетовому кольорі.

Згідно з переказами, фіолетовий колір дуже любила цариця Клеопатра. За деякими відомостями Леонардо да Вінчі теж медитував у приміщеннях зі світло-фіолетового обстановкою, яка допомагала йому налаштуватися на творчий лад. Великим людям подобався цей чаклунський колір, тому вони прагнули в повну силу насититися його красою та величчю.

Фіолетовий колір дуже потужний і складний, тому не всі можуть його приборкати. Відповідно, не всі можуть і зважитися використовувати фіолетові відтінки в дизайні інтер'єру своєї квартири, не кажучи вже про спальні.

Багатьом цей колір здається занадто емоційним. Темний ж фіолетовий тон часто сприймається як похмурий. Але при ретельному підборі відтінків і обережному дозуванні їх кількості, можна створювати інтер'єри, які будуть чарувати оточуючих, не викликаючи ні в кого дискомфорту.

Навіть за законами фен-шую фіолетовий вважається сприятливим кольором для спальні, так як здатна втихомирити і зняти найвищу ступінь напруги. Всім, хто шукає гармонії з самим собою, тлумачами цього філософського вчення рекомендується саме спальня в фіолетових тонах.

Фіолетовий - це вдале рішення для дитячої спальні. Його відтінки надають інтер'єру чуттєвості та ніжності, на кшталт рожевого кольору. Однак фіолетовий менш солодкуватий і інфантильний.

Темний фіолетовий тон виробляє ефект релаксу і навіть легке снодійне дію, що і потрібно в спальні. А глибокий фіолетовий пурпурний, сливовий, індиго внесе в цю кімнату трохи прохолодність. Що ж стосується певної частки похмурості, то вона в спальні почасти навіть доречна.

Фіолетовий може стати відмінним вибором при створенні спальні в стилі як гламур і необароко. Доречний він і в пишній самобутності арабського стилю. Інтер'єр в такому стилі з фіолетовим кольором виглядає шикарно і дорого. Особливо якщо використовувалися темні насичені відтінки стін і деталі з металом, кристалами, шкірою і глянсовими тканинами. Для створення розкішного фіолетовою спальні слід використовувати шпалери з флористичним металізованим орнаментом, меблі з полірованого дерева, зі склом і дзеркалами, світильники з деталями з кристалів або навіть помпезні люстри. З фіолетовим гармонійно поєднуються дорогі дзеркала в розкішних рамах, текстиль з глянсовим або оксамитовим ефектом, пуфи і подушки з хутра, м'які меблі з пишною химерністю бароко.

З допомогою відтінків фіолетового кольору можна створити інтер'єр, який буде стимулювати людину до творчої активності. Якщо задіяти фіолетовий в дитячій спальні, то він спонукає малюка або навіть підлітка на нові звершення і зухвалі перемоги. Дорослі, які постійно потребують підживлення творчого натхнення, теж знайдуть у фіолетовому невичерпний акумулятор для пошуку ідей.

Фіолетовий в спальні здатний викликати відчуття легкості, щастя, повноти життя, що особливо яскраво позначається на дітях і молоді. А ось для літньої людини, навпаки, від фіолетового кольору в інтер'єрі часто виникає відчуття смутку, а іноді і депресія. Тому в спальні людей у віці така палітра протипоказана.

Фото: Варіанти оформлення фіолетовою спальні

За допомогою легких і світлих відтінків фіолетового, таких як лавандовий і бузковий, можна створити ефект прохолодною атмосфери. У спальнях подібного кольору навіть легше дихається. Тому лавандовий і бузковий дизайн рекомендується в спальнях жителів країн з жарким кліматом, а також людей, які страждають захворюваннями дихальних шляхів.

Також лавандовий і бузковий кольори допоможуть у створенні легкої, затишній, свіжої спальні. У неї вдало впишуться квіткові мотиви, продиктовані назвами відтінків. До них підійдуть і зелені вкраплення. Добре, якщо декор в подібній кольоровій гамі повністю підпорядкований квіткової теми. До речі, блакитний відтінок фіолетового вважається традиційним кольором в інтер'єрах в стилі прованс. Спальня в цьому стилі, тонована в лавандовом відтінку, може містити деталі інтер'єру білого, кремового, ніжно-зеленого і світло-блакитного кольору.

Використовуючи світлий фіолетовий колір у спальні, можна підібрати текстиль і аксесуари більш насиченого фіолетового.

Відтінки більше синього, фіолетового кольору мають внутрішньої безтурботністю і статечним спокоєм, а ось червонуватий тон такими властивостями не відрізняється.

Використання поверхонь з відбиваючим ефектом у фіолетових спальнях допоможе втілити безліч модних стилів. Адже насичений фіолетовий має здатність поглинати світло, від чого кімната виходить трохи похмурою. А від поверхонь, що відбивають кімната наповниться світлом, життєрадісною енергією і елегантною легкістю.

Поєднання фіолетового та інших кольорів в оформленні спальні

Став дуже популярним останнім часом фіолетовий інтер'єр спальні потрібно ретельно вибудовувати, підбираючи гармонійні відтінки деталей, які підходять один одному за кольором.

Навіть не кожен відтінок дерева, з якого зроблені меблі, може добре поєднуватися з фіолетовим кольором. Якщо дерево шафи темного або середнього деревного тони, що включає в себе рыжину, почервоніння і жовтизну, то він буде виглядати на тлі більшості відтінків фіолетового кольору досить грубо і навіть незграбно. Тому тут варто проявити обережність. Зате непогано на тлі фіолетових стін виглядає меблі сірих відтінків дерева. А найкращий варіант - поєднання фіолетового з білими меблями, доповненої дзеркальними і скляними деталями. Підходить і меблі чорного глянсового та сірого кольору.

Можна робити фіолетовою не всю кімнату, а тільки її елементи. Так можна використовувати темні фіолетові штори в спальню, які найбільш глибоко і повно розкриються на тлі білих і сірих стін. Вони зроблять фіолетовий навіть трохи «світиться», представивши текстиль у всій його насиченою красі.

Така комбінація найбільше підійде при створенні розкішних дизайнів спалень. Складно, але можливо поєднання фіолетового з чорним кольором. Але цей похмурий колір повинен бути чітко дозований. Подібний тандем доречний в шикарній і навіть неординарною спальні.

Але якщо Вам близькі м'які колірні поєднання класичного інтер'єру, то краще дотримуватися звичного бежевого відтінку. Хоча, можливо, саме фіолетовий стане початком вдалих експериментів з інтер'єром свого будинку.