ua en ru

Ворожіння на Старий Новий рік: 5 способів дізнатися свою долю

Ворожіння на Старий Новий рік: 5 способів дізнатися свою долю Фото: 13 січня дівчата ворожать (pixabay.comWerbeFabrik)

Здавна дівчата в Україні збиралися на Старий Новий рік, 13 січня, щоб дізнатися, коли вони вийдуть заміж і будуть щасливі

Яка ж дівчина не хоче дізнатися, що чекає її попереду? Особливо гарні для отримання відповідей на подібні питання святкові ворожіння на старий Новий рік.

Період святок (з 7 по 19 січня) вважався особливим, люди вірили, що саме в ці дні доля може відкрити свої секрети і таємниці, тому намагалися не пропустити свята і отримати відповіді на найпотаємніші питання. Про майбутнє дізнавалися з ворожіння та різних народних прикмет.

Магічні традиції ворожінь на Старий Новий рік

Вечір напередодні Василя, який також називали Щедрим, поряд з андріївським різдвяним і водохресним вважали одним з кращих для ворожінь. Причому про долю питали як незаміжні дівчата або хлопці, так і цілі родини. Не тільки новорічні ворожіння цікавили людей, вони уважно спостерігали за тим, що відбувається у цей день та вечір у природі, будинку.

Деякі прикмети дійшли і до наших днів, наприклад, якщо у цей вечір в будинку є гроші - вони будуть водитися весь рік, а ось в борг ні в якому разі не давали - щоб не винести з дому щастя. Помічали, яка ніч: якщо ясна і тиха - рік буде хорошим, якщо тепла - до теплого дощового літа, сніг - до багатого врожаю.

Якщо ви не встигли поворожити на Андрія і Різдво - у вас ще є така можливістьФото: Якщо ви не встигли поворожити на Андрія і Різдво - у вас ще є така можливість (pixabay.com/congerdesign)

Але все ж найбільше молодь цікавило питання заміжжя/одруження, цьому і були присвячені більшість посиденьок в тісному колі або індивідуальні ворожіння у чарівну ніч.

Кожне ворожіння на Старий Новий рік потрібно робити, не сумніваючись у його правдивості, тільки тоді, стверджують знавці, воно неодмінно збудеться. Ми не будемо перераховувати і описувати традиційні, всім відомі способи ворожіння за допомогою дзеркал, воску, кавової гущі, палаючого паперу, книги або нереальних для міських жителів методів ворожіння за допомогою півня, відвідування нетопленої лазні і багато іншого.

Зараз можна вибрати для себе оптимальний варіант, що не вимагає ексклюзивних атрибутів, легкий і цікавий у підготовці і проведенні.

Ворожіння на Старий Новий рік: "святкові вареники"

Почнемо з "смачного" ворожіння на варениках (варіанти - шматочки торта, домашні печенюшки). Господиня, готуючи вареники з картоплею (чи іншу випічку), у деякі з них кладе разом із звичайною начинкою "сюрпризи".

Вареники с сюрпризомФото: Вареники з сюрпризом (pixabay.com/Daria-Yakovleva)

Саме ворожіння відбувається безпосередньо під час поїдання страви. Кому що випаде - того воно і чекає. Символіка "сюрпризів" така: монетка або зерно - до багатства, нитка - до дороги, сіль - до сліз, цукор - до "солодкого" життя, кільце - до заміжжя, горіх - наявність двох кавалерів, перець - новий залицяльник, кісточка вишні - до поповнення в сім'ї. І готувати, і проводити таке ворожіння у великій родині одне задоволення!

"Доля - в лапах кота"

Цікаве ворожіння можна провести тим, у кого в будинку є пухнастий домашній улюбленець.

Гадати можна навіть на поведінці котаФото: Гадати можна навіть на поведінці кота (pixabay.com/Daga_Roszkowska)

Загадайте бажання і покличте кота, який повинен знаходитися в іншій кімнаті. Якщо кіт переступить поріг спочатку лівою лапою, ваше бажання неодмінно збудеться, правою - доведеться про нього забути. Якщо ж кіт взагалі не відреагує на ваш заклик - виконання залежить тільки від вас і ваших зусиль.

"12 бажань"

Ще одне ворожіння на бажання, не вимагає особливих зусиль. Перед сном 13 січня напишіть на окремих папірцях 12 бажань, акуратно згорніть і покладіть під подушку. Вранці, прокинувшись, витягніть 3 з них - вони обов'язково здійсняться в новому році.

Гадание в старый Новый год на желаниеФото: Ворожіння в Старий Новий рік на бажання (pixabay.com/Hans)

"Чотири королі"

Існує цікаве ворожіння на Старий Новий рік на судженого. Лягаючи спати, потрібно під подушку покласти 4 королів з карткової колоди, промовивши: "Суджений, прийди до мене цієї ночі". Після цього неможна ні з ким розмовляти - і уві сні ви обов'язково побачите свого обранця.

Ще один варіант ворожіння на Старий Новий рік з використанням карткових королів полягає в наступному: перед сном під подушку також кладуться карти чотирьох мастей, а прокинувшись вранці необхідно відразу ж навмання дістати з-під подушки одну карту.

Гадание на картахФото: Ворожіння в старий Новий рік на картах (pixabay.com/Rirriz)

Якщо випав король пік, то майбутній чоловік буде ревнивим і страшим за віком; трефовий король - чоловік суворий, можливо, військовий; карта бубновою масті - скоро чекати сватів від бажаного нареченого, родина буде міцною і дружньою; чирва - вийдете заміж за молодого красеня.

"Замерзла вода"

А якщо подробиці вас не цікавлять, та потрібна тільки загальна тенденція, радимо використовувати такий прийом: в неглибокій мисці або тарілці винесіть на вулицю (поріг, балкон) воду. Вранці подивіться, як виглядає лід. Рівна поверхня говорить про спокійний рік, хвиляста - до мінливого щастя, опукла поверхня пророкує дуже вдалий рік, а наявність лунки - погана прикмета. Якщо ж льоду немає зовсім, значить, глобальне потепління продовжиться!

Ставтеся до будь-яких прогнозів з гумором, тоді і радості в житті стане більше!