ГОГОЛЬFEST 2016: як проходить підготовка до головного фестивалю сучасного мистецтва в Україні
На Арт-заводі Платформа, де в цьому році пройде арт-фестиваль, робота кипить. Сотні волонтерів і співробітників монтують сцени і готуються до гранд-відкриття. Влад Троїцький обіцяє грандіозне шоу
16 вересня на Арт-заводі Платформа стартує IX Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST. ВАВИЛОН. Протягом десяти днів художники з усієї України, а також іноземні гості фестивалю, представлять публіці близько 200 подій: від хореографічних виступів і перформансів до нетрадиційних кінематичних вистав і постановок в оригінальних жанрах цирк-кабаре та опера-цирк.
Програма арт-фестивалю охопить понад 10 напрямків. Тут буде все: театр, інструментальна музика, театр ляльок, медіа-арт, відео-арт, хореографія, цирк, кабаре, опера, 3 кінотеатри ("Анестезія", "Лоботомія", "Хірургія"), програма, ATLAS STAGE, арт-ярмарок "продажного мистецтва", укрсоварт, книжковий ярмарок, барахолка, спеціально розроблене для фестивальників гастрономічне меню і навіть підземний бункер в якості концертного залу
До початку Гогольфесту залишаються лічені дні. Підготовка локацій, установка обладнання, нескінченні репетиції не зупиняються ні на один день. З кожним роком фестиваль стає все більш популярним, тому потрібно "тримати марку".
Styler відвідав Арт-завод Платформа та поспілкувався з організаторами фестивалю, з'ясувавши, як проходить підготовка до головної події у світі українського сучасного мистецтва.
ГОГОЛЬFEST 2016 - обряд екзорцизму
Фото: ГОГОЛЬFEST в цьому році побудований навколо міфу Вавилонської вежі і його відображенні в сучасній Україні (Віталій Носач)
Тема арт-фестивалю в цьому році – Вавилон. Організатори заходу, як завжди, дуже винахідливо інтерпретували старий міф в реаліях сучасного суспільства.
Вавилон – це місто, серед мешканців якого народилася зухвала мрія. У них з'явилася відвага створити щось нове і приголомшливе, чого не було раніше – Вавилонську вежу, яка досягла б небес. Люди об'єдналися, домовилися, почали будівництво разом. Але в якийсь момент спільна мова (взаєморозуміння і довіру) зникла. На півдорозі до мрії вежа почала руйнуватися.
Фото: "Батько" Гогольфесту Влад Троїцький радить кожному прийти на фестиваль, щоб пережити "поганий" сценарій і таким чином звільнитися від ролі жертви (Віталій Носач)
За словами організаторів Гогольфесту, метафора Вавилону є в кожному дні нашого життя. Мрії окремих людей і цілих народів циклічно повторюють трагічний сценарій. Здається, що апокаліпсис неминучий.
"Спочатку - мрія і відвага: побудувати щось, що "досягне небес", наприклад, Європейський союз, демократичний простір для всіх і кожного. Потім це трансформується в роз'єднаність, неприйняття один одного, конфлікти і в кінцевому підсумку катастрофу. Через програму Гогольfest нам цікаво вивчити, чи можна подолати цей фаталізм - в нашій країні і в світі в цілому", - пояснює засновник ГОГОЛЬFESTу Влад Троїцький.
Протягом десяти днів команда фестивалю постарається відповісти, чи можна уникнути розриву зв'язків у суспільстві під час реалізації грандіозного проекту, чи можуть люди не перестати один одного розуміти, як навчитися довіряти один одному, вірити і любити.
Фото: Репетиції на Арт-заводі Платформа проходять кожен день відразу в декількох локаціях (Віталій Носач)
Також одна з цілей фестивалю – "зняття порчі".
"Ми всі перебуваємо в стані жертви. Нам нав'язують (через новини), що апокаліптичний світ і завтра буде ще гірше. Жити в такому стані нестерпно. Ти капсулируешься і вмираєш в собі. Тобою легко маніпулювати. Як зняти з себе порчу жертви? Ми дещо придумали: якщо мистецтво - це магія, то давайте візьмемо і відіграємо публічно, прямо на фестивалі, "поганий", негативний сюжет, і таким чином відведемо від себе негатив. Як тільки ти починаєш іронічно ставитися до чогось поганого, ти моментально знімаєш з себе печатку жертви, і стає легше", - каже Влад Троїцький.
Арт-завод Платформа – місце сили для сучасного мистецтва в Україні
Фото: Арт-завод Платформа вперше прийме у себе фестиваль ГОГОЛЬFEST (Віталій Носач)
У цьому році ГОГОЛЬFEST перебрався на нову для фестивалю локацію – Арт-завод Платформа (вул. Біломорська, 1). У минулому році арт-захід проходив на території "Експоцентру України" (ВДНГ).
Як розповів редакції Styler представник PR-відділу фестивалю Дмитро Бабенко, організатори Гогольфесту задіяли практично всю територію Арт-заводу (загальна території становить 120 тис. кв. м).
У всіх приміщеннях, поверхах і закутках буде відбуватися щось цікаве. Всього на фестивалі буде працювати 22 локації.
Організатори від нової території в захваті.
"В плані можливостей Арт-завод Платформа – відмінне місце. Тут цілий рік діє проект сучасного мистецтва, за допомогою якого цілком можна виконати всі цілі Гогольфесту. Це саме по собі вже сильна і популярна локація, тому ми плануємо отримати величезну віддачу", - говорить Дмитро Бабенко.
Фото: В одному з колишніх заводських приміщень монтується лабіринт (Віталій Носач)
Фото: Організатори Гогольфесту задіяли кожен вільний метр території Арт-заводу. Наприклад, спуск в одне з складських приміщень буде служити кінотеатром (Віталій Носач)
Вже виконано близько 80% підготовчих робіт. Однак сказати, скільки конкретно людей задіяно у підготовці до фестивалю, організатори не наважуються.
"На початковому етапі надійшло близько 500 заявок від волонтерів. На кожен напрямок визначено як мінімум 20-30 чоловік", - ділиться цифрами Дмитро Бабенко.
ГОГОЛЬFEST 2016: на відкритті будуть літати гімнасти
Фото: Репетиція опери-цирку "ВАВИЛОН" (Віталій Носач)
Влад Троїцький обіцяє грандіозне відкриття фестивалю ГОГОЛЬFEST. ВАВИЛОН. У перший день відбудеться запуск відразу декількох шоу і перформансів, відкриється візуальна програма. Також один з цехів фестивалю створить скульптуру, яку урочисто підпалять під час відкриття.
"Це буде гранд-шоу. Така собі контрольована еклектика: буде і виступ колективу Dakh Daughters, і опера, і гурт "ТІК" виступить в абсолютно новому для себе амплуа. В повітря будуть літати гімнасти. Загалом, краса", - ділиться планами Влад Троїцький.
Фото: Під час фестивалю Гогольфест колектив Dakh Daughters представить одразу кілька нових проектів (Віталій Носач)
Отже, відкриття фестивалю відбудеться 16 вересня. Глядачі побачать "Шоу Ст." -перфоманс нового типу від Влада Троїцького, що поєднує багато жанрів: театр, музику, цирк, оперу, театр ляльок та медіа-арт. Будуть звучати нові пісні групи Dakh Daughters.
Після шоу відкриття - перфоманс від проекту "Скульптурний цех", який представить палаючу скульптура у супроводі 50 барабанщиків. Також в цей день о 20:00 відкриється візуальна програма фестивалю - кураторський проект відомого галериста Євгена Березницкого Burn, Babylon, серед учасників якого одні з найвідоміших відео-художників у світі група AES + F.
Також Влад Троїцький представить на фестивалі ще три своїх нових проекти. 17 вересня - унікальне естетичне переживання, вистава "... але вітер ...". 18 вересня - грандіозну прем'єру опери-цирку "ВАВИЛОН" від творців опери IYOV Романа Григорива та Іллі Разумейко. 22 вересня - нове шоу DakhDaughters - цирк-кабаре "Баби. Babylon".
ГОГОЛЬFEST 2016: квитки і безкоштовна програма
Крім платних подій, на які необхідно купувати окремий квиток, більшість заходів фестивалю будуть доступні за звичайним вхідними квитками.
Квиток на окремі події фестивалю дає право безкоштовного входу на фестиваль в день події. Квиток на відкриття 16 вересня коштує 150 грн. В основні дні фестивалю 17, 18, 23, 24 і 25 вересня вхідний квиток коштує 80 грн. 20, 21, 22 вересня вхідний квиток коштує 25 грн. Також відвідувачі фестивалю можуть заощадити, якщо куплять квитки на головні події програми заздалегідь. Перші 50 квитків на кожен спектакль продаються майже на 50% дешевше, ніж в день показу.
Купити квитки можна тут.
Визначитися з платними подіями фестивалю допоможе підбірка Styler: ГОГОЛЬFEST 2016: програма ключових подій фестивалю.