Головна пісня країни: 11 унікальних версій Гімну України

Середа 25 листопада 2015 07:07

Від мала до велика, від історичної класики до року, від поворотних моментів історії до флеш-мобів в маршрутках - ми зібрали кращі варіанти виконання найбільш значимою української пісні

Виявляється, Гімн України можна виконати нестандартно і стати зразком для наслідування. Головне, робити це талановито, з любов'ю і від щирого серця.

Нагадаємо, що поетична частина головної пісні нашої країни з'явилися на світ ще в 1862 році. Саме тоді український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш "Ще не вмерла України, ні слава, ні воля...".

Вперше твір Чубинського було опубліковано у львівському часописі "Мета" 1863-м. Ставши популярним на Західній Україні, патріотичний вірш не залишилося непоміченим релігійними діячами того часу. Один з них, відомий композитор свого часу і священик Михайло Вербицький написав музику на слова Чубинського і вперше сам виконав нову композицію в залі духовної семінарії в Перемишлі.

Вперше надрукована а з нотами в 1865 році, пісня "Ще не вмерла Україна..." стала використовуватися в якості державного гімну України у 1917-му, а в редакції, затвердженій 6 березня 2003 року Верховною радою, стала гімном сучасної України.

Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм i ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.

У нашій добірці - 11 варіантів виконання головної пісні країни.

1) Історично значущий варіант. Перше виконання майбутнього національного Гімну у Львівській Опері 9 квітня 1990 року - ще в радянській Україні.

2) Гімн України "по-народному". Сама оптимістична версія - на музику Вербицького, але з новими словами.

3) Найбільш зворушливий варіант. "Дитячий Гімн" від маленьких патріотів.

4) Виконання Гімну України "в стилі Баха і Queen" співачкою Русланою під час концерту в Нью-Йорку.

5) найпронизливіша версія нашого Гімну прозвучала якось перед боксерським поєдинком у виконанні Злати Огневич.

6) Ще один варіант "дитячого" Гімну України. Маленька дівчинка відмінно виконала нашу головну мелодію перед початком матчу за Суперкубок.

7) "Флэшмобная" версія, коли Гімн України раптово виконали в київській маршрутці.

8) Гімн вболівальників-патріотів. Всі вже забули, який був тоді рахунок в матчі Україна-Швеція, однак виконання Гімну точно запам'яталося.

9) наймасовіше виконання Гімну відбулося в новорічну ніч нового 2014 року на Майдані. Тоді українці намагалися встановити світовий рекорд.

10) Державний Гімн України "в стилі рок".

11) Найбільш атмосферний виконання відбулося на Майдані 11 грудня 2013 року, коли Руслана, заспівавши, запропонувала запалити ліхтарики.

До речі, українські фанати футболу нещодавно продемонстрували єдність. Незважаючи на поразку нашої збірної, вони масово виконали на станції метро "Олімпійська" рідний Гімн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся